Venemaal tegutsevad Soome ettevõtjad prognoosivad idanaabri vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu uut trendi, kus importtooraine tuleb asendada kohalikuga, kirjutas Kauppalehti.
Lihatööstus Atria on juba suurendanud oma Venemaa tehastes kohaliku toorme kasutust, sama plaanib värvitootja Tikkurila. Kui eksporti takistatakse, tuleb suurendada tootmist Venemaal kohapeal.
Siiski ei usuta, et Venemaa täielikult oma turu näiteks Lääne toidukaupadele kinni paneb. Riik ei suuda ennast ise varustada, letid jääksid tühjaks.
Kõik Venemaal tegutsevad ettevõtted valmistuvad majanduskasvu aeglustumiseks ja rubla nõrgenemiseks. Paralleelselt otsitakse oma toodetele Venemaa asemel uusi turge.
Ükski Kauppalehti küsitletud Soome firma ei plaani praegu Venemaalt lahkumist. Küll aga kirjutab näiteks Stockmann uut strateegiat, kus ka Venemaa visioon saab ümber hinnatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonide otsene mõju Eesti majandusele on tühine, kuid kaudne mõju võib olla mõnevõrra tuntavam, kirjutab peaministri nõunik Maris Lauri.
Soome jaekaubandusgrupi SOK juht Taavi Heikkilä sõnul on Soome valitsus jätnud koduturu põhjendamatult vaeslapse rolli.
Soome niigi hapras seisus majandus saaks sanktsioonide karmistamisest Venemaa vastu tuntava tagasilöögi, kuid eile Brüsselis toetas sanktsioonide karmistamist ka Soome.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.