Venemaa kaitseministeerium valmistab ette kohtuasja Saksamaa ühe suurema sõjatehnika tootja Rheinmetall vastu, mille litsentsi Venemaale tipptehnoloogiat tarnida Saksamaa valitsus seoses ELi sanktsioonidega tühistas.
Venemaa asekaitseminister Juri Borissov ütles Venemaa riiklikule uudisteagentuurile Ria Novosti, et loomulikult kavatseb Venemaa oma huve kaitsta ning korraldus kohtuasja algatamiseks on juba antud.
Ajaleht Financial Times kirjutab, et siit on näha lääneriikide firmade juriidilised riskid USA ja ELi sanktsioonidest. Kõnealusel juhul jääb Saksa firma kohtus ilmselt alla, sest Saksa valitsus läks oma otsuses ELi sanktsioonidest kaugemale.
EL otsustas Prantsusmaa survel, kel on pooleli sõjalaevade müük Venemaale, et sanktsioonid puudutavad vaid tulevasi tehinguid. Saksamaa aga otsustas tühistada 2011. aastal sõlmitud tehingu, mil poliitiline olukord oli teine kui täna.
"Parem hilja, kui mitte kunagi," ütles FT-le Saksamaa parlamendi kaitsekomisjoni asejuht Karl Lamers.
Esmaspäeval tühistas Saksamaa asekantsler ja majandusminister Sigmar Gabriel Rheinmetallile antud loa Venemaal sõjalise treeningkeskuse varustamiseks.
Pretsedent ELi sanktsioonidega on olemas Iraani pangaga Bank Mellat, mille puhul leidsid lõpuks nii Euroopa Kohus Luksemburgis kui Suurbritannia kõrgeim kohus, et sanktsioonid olid seadusevastased.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa asekantsler ja majandusminister Sigmar Gabriel tühistas Rheinmetallile antud loa Venemaa sõjalise treeningkeskuse varustamiseks.
Raha Venemaale kahe Mistral tüüpi sõjalaeva ehitamise eest saab Prantsusmaa täies mahus kätte alles pärast teise sõjalaeva üleandmist, ütles eile Venemaa riikliku relvamüüja Rosoboronoexport juht Anatoli Isaikin.
Euroala suurima majandusruumi Saksamaa SKP kahanes teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2%, teatas täna Saksamaa föderaalne statistikaamet.
Saksamaa kantsleri Angela Merkeli partei parlamendisaadikud survestavad valitsust tõkestama Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevade müüki Venemaale.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.