Saksamaa kantsleri Angela Merkeli partei parlamendisaadikud survestavad valitsust tõkestama Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevade müüki Venemaale.
Reedel jõustunud ELi sanktsioonid ei toimi tagasiulatuvalt, mis võimaldab Prantsusmaal 2011. a sõlmitud lepingu jätkuvalt ellu viia.
"Prantslased valmistuvad Venemaale kahe sõjalaevaga sõjalisteks operatsioonideks märkimisväärset toetust andma, ajal, mil Ukrainas käib sõda. See on täiesti mõeldamatu," ütles Saksamaa parlamendi kaitsekomitee asejuht Karl Lamers. "Ma olen täiesti veendunud, et käivitunud debatt ei võimalda ka föderaalvalitsusel sellest kõrvale jääda," vahendas agentuur Bloomberg.
EL või NATO peaks need laevad ostma või liisima, ütles Lamers.
Mistralite ostmine NATO-le või ELile oleks kindlasti parem, kui tehing iga hinna eest lõpule viia, nii nagu prantslased praegu teevad, ütles Merkeli CDU parlamendigrupi spiiker Philipp Missfelder. "Sellise helikopterikandja omandamine oleks Euroopa julgeoleku seisukohalt mõistlik."
Venemaaga sõlmitud lepingu maksumus on 1,2 miljardit eurot. Prantsusmaa ei ole avalikustanud, kui suur oleks trahv lepingu täitmata jätmise eest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peterburis asuv Nevski inseneri- ja projekteerimisbüroo on välja töötanud Mistrali asendamiseks mõeldud laeva projekti, vahendas Vene meedia uudisteagentuuri RIA Novosti. Büroo juht lükkab andmed ümber.
Saksamaa asekantsler ja majandusminister Sigmar Gabriel tühistas Rheinmetallile antud loa Venemaa sõjalise treeningkeskuse varustamiseks.
Prantsusmaa peatas täna esimese Mistrali tarne Venemaale, põhjendades, et Venemaa tegevus Ida-Ukrainas on läinud vastuollu Euroopa julgeoleku huvidega.
Venemaa võib endale ise lennukikandja Mistrali ehitada, kui Prantsusmaa tellimuse tühistab, ütles Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.