Indekseid järgivad aktsiafondid ja börsil kaubeldavad fondid (ETF) ehk passiivne investeerimine on nüüd selgelt peavoolu meetod, ütleb uuringufirma Morningstar asepresident John Rekenthaler.
Ta viitab 30. juunile eelnenud 12 kuule, kui passiivsed investeerimistooted hõivasid 68% netomüügist. Aktiivsed aktsiafondid, kus on kõrgemad tasud ja mida juhivad turu tootlust lüüa üritavad eriala profid, said endale kõigest 32% netomüügist.
"Aktiivsed fondijuhid on langenud perifeeriasse," kommenteeris Rekenthaler värskes kolumnis Chicago investeerimisuuringute firma Morningstar kodulehel.
ETFid, millest alla 1% on aktiivsed fondid, hõivasid turust suurima osa ehk 35% ning passiivsed aktsiafondid võtsid enda alla 33% müügist, mis teeb nende kahe peale kokku 68% kogu turust.
Andmeid lähemalt vaadates, siis Rekenthaleri sõnul on olukord aktiivsete fondide jaoks veelgi kurvem. "Ilma rahvusvaheliste ja aegumiskuupäevaga (target-date fund) fondideta poleks aktiivsed fondid sel aastal mitte kopikatki uut netoraha üles korjanud."
Rekenthaleri terve kolumn on kättesaadav
siit.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Passiivne investeerimine on saanud populaarseimaks raha kasvatamise meetodiks, ütleb investeerimisuuringutega tegeleva ettevõtte Morningstar asepresident John Rekenthaler.
Nagu mitmed näited tõestavad, võib investeerimisega oma raha tulevikus mitmekordistada. Kui inimesel ei ole finantsharidust ja investeerimiskogemus on väike, aga tahab oma raha kontrollis iseseisev olla, tuleks teatud reegleid järgida.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele