Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Keeld lööb valusalt Soomet ja Eestit
Eesti, Soome, Läti ja Leedu kannatavad Euroopa Liidu riikidest kõige rohkem Venemaa kehtestatud põllumajandussaaduste sisseveokeelu tõttu, leiab Soome põllumajandustootjate keskliidu esimees Juha Marttila.
Venemaa eilne otsus võib viia suurte ülejääkideni toiduainetetööstuses ning hindade langemiseni. See omakorda tekitab probleeme talupidajatele ja ettevõtjatele, kuna toidukaupade tootmisele tuleb tootjatel ehk pealegi maksta, vahendas ERR uudisteportaal ajalehte Helsingin Sanomat. „Oht on, et turg saab tõsiselt segi pööratud.“
Soome majanduseliit kogunes täna parlamendi majanduskomisjoni laiendatud kriisikoosolekule, et arutada Venemaa vastaste sanktsioonide ja vastusanktsioonide mõju Soome majandusele.
Venemaa president Vladimir Putin andis eile õhtul välja ukaasi, milles loetleb põllumajandustooted, mida enam ei tohi Venemaale importida. Kadarbiku talu ühe omaniku ja juhi Veiko Paki sõnul toob see kaasa hinnalanguse.
Nordea peaökonomisti Tõnu Palmi sõnul seisneb sanktsioonide mõju globaalsetele finantsturgudele eelkõige selles, et investorite riskivalmidus väheneb ja kapital paigutatakse turvasadamatesse nagu võlakirjad ja raha.
Soome peaministri Alexander Stubbi sõnul ei pea Soome üksi kandma Venemaa vastu kehtestatud Euroopa Liidu sanktsioonidest tingitud tagasilöögi raskust.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.