Juba kümnendat kvartalit järjest on riigi kontrolli all olev USA hüpoteeklaenude finantseerija Fannie Mae kasumis ning päästepakettide käigus rahandusministeeriumilt saadud abipaketi maht on tagasi makstud.
Washingtonis asuv Fannie Mae, mis on olnud 6 aastat valitsuse kontrolli all, teenis teises kvartalis 3,7 miljardit dollarit kasumit. See on 10,1 miljardit aastatagusest väiksem, sest refinantseerimisbuum on läbi saanud ning hüpoteeklaenude arv seetõttu vähenenud. Kokku on USAs seetõttu hüpteeklaenude arv aastaga langenud lausa 50 protsenti.
Fannie Mae ostis teises kvartalis 51 protsenti USA hüpoteeklaenudest. Eelmise aasta samal kvartalil oli ettevõtte turuosa 46 protsenti.
Kuigi kinnisvaramulli lõhkemine surus Fannie Mae põlvili, on turu taastumine olnud viimastel aastatel tugev ning ettevõtte kasumid on tõusnud. 2013. aastal teenis ettevõte rekordilised 84 miljardit dollarit kasumit, mis on 2006. aastaga võrreldes 20 korda rohkem.
Pärast järgmise kuu makset on Fannie Mae rahandusministeeriumile tagasi maksnud 130,5 miljardit dollarit. Kokku sai ettevõtte päästepaketi raames valitsuselt 116 miljardit dollarit.
Seotud lood
Sissetulekute erinevus USA rikkamate ja vaesemate metropolialade vahel on jõudnud rekorditeni. See on tekitanud olukorra, kus riiklikult on toimumas ebaühtlane kinnisvaraturu taastumine, mis omakorda hoiab tagasi terve majanduse taastumist.
Miljardär Bill Ackmani Pershing Square Capital Management on ostnud ligi 10% osaluse nii Fannie Maes kui Freddie Macis.
Bank of America, Citigroup ning J.P. Morgan Chase on pankade hulgas, kelle Fannie Mae andis täna kohtusse.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.