Sissetulekute erinevus USA rikkamate ja vaesemate metropolialade vahel on jõudnud rekorditeni. See on tekitanud olukorra, kus riiklikult on toimumas ebaühtlane kinnisvaraturu taastumine, mis omakorda hoiab tagasi terve majanduse taastumist.
Erinevused on aegade jooksul suurenenud ja vähenenud, kuid pärast finantskriisi algust on suhe tõusnud kõigi aegade rekordini. See paneb poliitikuid muretsema.
USA kaubandusministeeriumi ja tööministeeriumi andmeid analüüsis veebileht Trulia, kes leidis, et vahe rikkamate ja vaesemate regioonide vahel on kõrgeimal tasemel alates 1969. aastast – ühtlasi on tegemist ka aastaga, mil üldse andmeid koguma hakati.
Uuring näitab, et rikkuselt 10. kohal olevas Bostonis on sissetulek ühe inimese kohta 61 protsenti suurem kui näiteks 90. kohal asuvas Cincinnatis. 1976. aastal oli 10. ja 90. koha vahe kõige väiksem – 36 protsenti. Vastavateks regioonideks olid tol ajal San Franscisco ja El Paso.
Ebaühtlane tööturu taastumine on tähendanud USAs piirkondade erinevuste süvenemist töökohtade loomisel ning palkade kasvus. See on omakorda süvendanud kinnisvaraturu erinevusi.
„Eluaseme turud arenevad väga erineva kiirusega, osaliselt tänu sellele, et tööturg pole geograafiliselt piisavalt painduv. Teatud majandussektoritel läheb paremini kui teistel – ka see tekitab erinevusi kinnisvaraturul,“ ütles Fannie Mae ökonomist Mark Palim.
Seotud lood
Pankade laenamine ettevõtjatele ja üksikisikutele on jõudnud finantskriisi eelsele tasemele. Sellega koos on tõusnud rekordtasemetele ka pankade kasumid.
USA valitsus vähendas juulikuus võrreldes eelmise aasta sama ajaga oma eelarvepuudujääki. Kui nii edasi läheb, väheneb ameeriklaste puudujääk 6 aasta madalaimale tasemele.
Viimane suur aktsiahindade korrektsioon toimus nii ammu, et Hollywoodil on olnud piisavalt aega vorpida valmis kolm erinevat „X-Men“ filmi, kirjutab CNN Money.
Juba kümnendat kvartalit järjest on riigi kontrolli all olev USA hüpoteeklaenude finantseerija Fannie Mae kasumis ning päästepakettide käigus rahandusministeeriumilt saadud abipaketi maht on tagasi makstud.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.