Bigbank AS-i juhatuse esimehe Kaido Saare arvates on krediidi kulukuse määrale ülempiiri kehtestamine ning vahekohtute keelamine tarbijavaidluste lahendamisel oodatud samm turu korrastamiseks.
„Toetan kahe käega,“ ütles Saar, kelle arvates on täna valituse poolt heaks kiidetud seaduseelnõu ammu oodatud samm.
„Mõju on see, et enam üle kolmekordse selle määra krediite ei anta. Sellised laenutooteid enam ei ole,“ selgitas Saar seaduseelnõu mõju turule. Ta arvas, et isegi kui mõni laenuandja üritab kuidagi süsteemi üle kavaldada, lõppeb see õige pea, kui asjakohased ametid selle teemaga tegelema hakkavad.
Saare arvates on seaduseelnõu üldine mõju kindlasti positiivne – hinnatase langeb ning enam ei anta liiga kergekäeliselt laene inimestele, kes ei suuda seda tagasi maksta. Ta lisas, et muudatuste tõttu ei pruugi osad tarbijad, kes enne said laenu, seda enam saama. „Eraldi teema on, kas nad oleksid pidanud (laenu – toim.) saama,“ täpsustas Saar.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsus kiitis täna heaks justiitsministeeriumis ette valmistatud seaduseelnõu, millega kehtestatakse ülempiir krediidi kulukuse määrale.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.