Maagaasi hind Euroopas on hakanud tõusma, sest muretsetakse, et Venemaa ja Ukraina vahelised pinged võivad tekitada tarneprobleeme.
Maagaasi järgmise kuu tarne hind rallis Suurbritannias viimase kuue nädala jooksul 17% pärast seda, kui Ukraina teatas, et võib keelata Euroopa suurimal tarnijal Gazpromil kütuse vedamise riigi territooriumil. Keelu põhjus on see, et Venemaa toetab separatistide tegevust Ukrainas, vahendab Bloomberg.
Gazprom veab Ukraina kaudu Euroopasse umbes 15% siinsest gaasinõudlusest ning firma peatas tänavu 16. juunil tarned Ukrainale. Ukraina gaasivarud on vähenenud ja sel kuul hakati seal gaasi kasutust limiteerima.
Möödunud kuul kukkus Suurbritannia maagaasi hinna võrdlusindeks madalaimale tasemele alates 2010. aastast. Societe Generale prognooside kohaselt tõusevad müügihinnad järgmises kvartalis 11% kõrgemale kui ettevõtted praegu maksavad.
„Gaasi hinda tõstab risk, et tarnetes võib tekkida katkestusi,“ rääkis Clean Energy Tradingu müügidirektor Nick Eagle. „Kuigi Euroopa gaasivarud on heas seisus, siis kasvab mure, et talveperioodil tekib tarneprobleeme.“
Seotud lood
Riigikogu võttis erakorralisel istungjärgul vastu seadusmuudatuse, mis tõstab alkoholi, tubakatoodete ja maagasi aktsiisimäärasid ning kehtestab biogaasile aktsiisivabastuse.
Tõenäoliselt sõlmib Vladimir Putin mais 30aastase lepingu maagaasi ekspordiks Hiina pärast enam kui aastakümne kestnud valestarte. Ukraina kriis sunnib Venemaad otsima turge väljaspool Euroopat, kirjutab Bloomberg.
Kui Nobeli preemia saanud majandusteadlaselt Joseph Stiglitzilt sellel nädalal küsiti, kas Euroopat võib oodata ees kadunud kümnend, oli tema vastus ühemõtteline.
Iraani naftaministri asetäitja Ali Majedi kuulutas teisipäeval, et riik kavatseb avada maagaasituru Iraagi suunal järgmise aasta algul.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.