Tehnoloogiahiid Google teatas, et hakkab koostöös California Ülikooli teadlastega ehitama kvanttehnoloogial põhinevat arvutit.
Teaduslikult on kvantarvuti kontseptsioon ülimalt keeruline ning praegu veel paljuski teoreetiline. Lihtsamalt öeldes – kvantarvutit kasutavad informatsiooni töötlemiseks kvantosakesi ehk „qubite“. Praegused arvutid kasutavad info töötlemiseks nulle ja ühtesid.
Teadlaste sõnul võivad kõnealused qubitid käituda sama moodi nagu ühed või nullid. Teoreetiliselt peaks see arvutitel lubama informatsiooni töödelda kordi kiiremini kui digitaalsetel arvutitel, mis kasutavad binaarset süsteemi.
Praegu asub kõige kiirem arvuti Hiinas – Tianhe-2 superarvuti, mis suudab teha 55 kvadriljonit arvutust sekundis. Kvantarvuti kõrval oleks kiirust vaadates tegu aga teoga.
Seotud lood
Google teatas, et on hakanud testima esemete kättetoimetamist mehitamata õhusõidukitega. Tehnoloogiagigant käivitas selle kuu aluges Project Wing (projekt tiib) raames saladusliku kaheaastase programmi.
Amazon.com valmistub reklaamiäris aina enam astuma Google’i kandadele ning arendab oma tarkvara, et uurida veebireklaami abiga miljonite aktiivsete veebikauplejate tegevust.
Facebook testib uut rakendust, mille abil saavad kasutajad võtmesõnade abil postitusi otsida. Bloomberg vahendab, et mõndadele Facebooki mobiilirakenduse kasutajatele on antud võimalus otsida oma Facebooki sõprade vanu positusi.
Google’il täitus äsja 10 aastat börsil ja tagasi vaadates on olnud tegu tõelise karusselliga
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.