Google teatas, et on hakanud testima esemete kättetoimetamist mehitamata õhusõidukitega. Tehnoloogiagigant käivitas selle kuu aluges Project Wing (projekt tiib) raames saladusliku kaheaastase programmi.
Meeskond Google’i insenere ja mehitamata õhusõidukite (UAV) eksperte viisid sel kuul läbi rohkem kui 30 testilendu. Droonidega testiti erinevate kaupade transportimist sealhulgas šokolaadid, veepudelid, raadiod ja esmaabipakid. Testilennud toimusid 1 kilomeetri raadiuses, vahendab CNN Money.
Google arendas testimise jaoks ise välja tiibade ja rootoritega prototüübi, mis on 1,5 meetrit lai ja võib tõusta kuni 60 meetri kõrgusele. See on piisav, et vältida kokkupõrkeid majade ja puudega.
Mehitamata õhusõidukitel on potentsiaali viia läbi murrang kaupade transpordis. Google’ile tüüpilises võtmes püüab ettevõte avalikust veenda, et droone hakatakse kasutama selleks, et maailma paremaks teha. Alguses oli Project Wing’i eesmärgiks transportida õhusõidukitega südameinfarkti ohvritele elektrilisi südamestimulaatoreid (defibrillaatoreid).
Seotud lood
Hilisõhtul pargis koeraga jalutades ehmatasin ennast kaameks, kuuldes ühtäkki mõistatuslikku põrinat ja märgates eikusagilt välja ilmunud ning minu suunas suurel kiirusel lähenevat kurjakuulutavat sinakat valgust, pihib Äripäeva loodud investor Toomas.
Google’il täitus äsja 10 aastat börsil ja tagasi vaadates on olnud tegu tõelise karusselliga
Tehnoloogiahiid Google teatas, et hakkab koostöös California Ülikooli teadlastega ehitama kvanttehnoloogial põhinevat arvutit.
Amazon.com valmistub reklaamiäris aina enam astuma Google’i kandadele ning arendab oma tarkvara, et uurida veebireklaami abiga miljonite aktiivsete veebikauplejate tegevust.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.