Eleringi Eesti ja Soome vahel katkenud elektriühendus mõjutab eeskätt kliente, kellel on börsihinnal ja eriti börsi tunnihinnal baseeruv elektripakett, ütles Eesti suuruselt teise elektrimüüja Elektrumi avalike suhete spetsialist Priit Pruul.
Pruuli hinnangul võib
täna börsil üle 40% ehk 64,75 euroni megavatt-tunni kohta kerkinud elektri hinna tõus jätkuda seni, kuni ühendusi pole korda saadud. „Eks oma mõju on ka tarbimisel, millel on säärases olukorras suurem roll hindade mõjutajana,“ lisas ta.
Praegu oodatakse Pruuli sõnul rohkem infot selle kohta, miks ühendused ei toimi. Ideed korvata klientidele rikete ehk tema sõnul põhimõtteliselt vääramatu jõu tulemusel tekkinud hinnatõusu ei pidanud ta mõeldavaks.
„Börsipaketi puhul ongi paraku nii, et kogu riski on enda kanda võtnud tarbija, mistõttu oleme nii ettevõtetele kui ka eratarbijatele soovitanud sageli siiski fikseeritud hinna kasuks otsustada - eriti aktuaalseks muutub see mure muidugi talvisel kütteperioodil,“ selgitas ta.
Suure tõenäosusega saadakse Pruuli kinnitusel aga ühendused siiski kiiresti korda ja kuupõhiselt tasandub elektriarve hoolimata üksikutest tippudest. „Oleme soovitanud nii oma klientidele kui ka teistele äriettevõtetele kasutada mobiilirakendust Elektriäpp, mis annab informatsiooni järgmise päeva elektribörsi tunni hindade kohta - see võimaldab olenevalt ettevõtte spetsiifikast vähendada riske, et ühe-kahe tunniga kulutatakse ära kogu nädala või isegi pikema perioodi elektrieelarve,“ märkis ta.
Seotud lood
Eesti saaks kenasti hakkama ka nii, et ise energiat ei tooda, kinnitasid konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ja Elektrumi juhatuse liige Raivo Videvik.
Eesti-Soome vaheliste elektriühenduste rikete kõrvaldamise täpset aega ei ole võimalik praegu veel prognoosida, ütles Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster.
Elektri hind on täna börsil kerkinud üle 16%, 64,75 euroni megavatt-tunni kohta, kuna mõlemad Eesti-Soome vahelised elektriühendused on rivist väljas ja tõenäoliselt jäävad tööst välja ka neljapäeval.
Eesti-Soome elektriühendused EstLink 1 ja EstLink 2 on rivist väljas ning esialgse info kohaselt jäävad tööst välja ka neljapäeval.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.