Eesti saaks kenasti hakkama ka nii, et ise energiat ei tooda, kinnitasid konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ja Elektrumi juhatuse liige Raivo Videvik.
- Elektrumi juhatuse liige Raivo Videvik ja konkurentsiameti juht Märt ots tänasel Energia aastakonverentsil. Foto: Andras Kralla
„Eesti on Euroopas unikaalses olukorras, kus me võiksime põhimõtteliselt kinni panna kogu energiatootmise ja saaksime 100 protsenti välisühendustest elada,“ lausus Ots täna Energia aastakonverentsil.
Ots selgitas, et elektri hinda ei mõjuta küsimus, kas poliitiliselt otsustatakse energiatootmisse investeerida või mitte. Ta rõhutas, et me oleme osa Balti-Skandinaavia ringist ning elektri hinda saaksime mõjutada siis, kui ehitaksime tuumabloki, mida Eesti ilmselt siiski ei tee.
Otsa sõnul on meie majanduspoliitika tänaseni olnud väga liberaalne ja see peegeldub ka elektriturus. Eestlane on tema sõnul börsiusku ning 95 protsenti elektrituru tehingutest toimuvad börsil. Teistes Euroopas riikides see osakaal nii suur ei ole, lisas ta.
Elektrumi juhatuse liige Raivo Videvik märkis, et Eestil oma nägemus ja strateegia, kuidas tagada välisühendused, on talle meeltmööda. „Oma tootlust omamata saaksime riigi energiavajaduse katta välisühenduste abiga,“ toetas Videvik Otsa varem öeldut.
Videviku sõnul on tänane avatud elektriturg on tarbijakeskne ja tarbijale mõtlev. Osa lisas, et elektripakkujate suuresti sarnane hinnatase annab tunnistust, et turg toimib ja on tunda tugevat konkurentsi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts ütles täna V Energia aastakonverentsil, et valitsus on energeetikvaldkonnas teinud ridamisi samme, mille eest ta paneks koalitsioonile hindeks kahe.
Elektrumi juhatuse liige Raivo Videviku sõnul on Eesti Energial täna turu eelis, kuna saab ainsana pakkuda klientidele ühtset arvet, millel kajastub nii elektrihind kui ka võrguteenuse hind.
Eleringi Eesti ja Soome vahel katkenud elektriühendus mõjutab eeskätt kliente, kellel on börsihinnal ja eriti börsi tunnihinnal baseeruv elektripakett, ütles Eesti suuruselt teise elektrimüüja Elektrumi avalike suhete spetsialist Priit Pruul.
Suuruselt teine elektrimüüja Eestis Elektrum esitas koos väiksemate elektrimüüjatega konkurentsiametile kaebuse, milles nõutakse kõiki tarbijaid võrdselt kohtleva ühtse arve rakendamist.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.