Kaubandusettevõtja Oleg Gross vaatab ja loeb Äripäeva Rikaste TOPi, sest talle meeldib vaadata, kuidas on läinud teistel ettevõtetel.
- Oleg Gross Foto: Andres Haabu
„Mina küll midagi ei häbene, minule meeldib seda vaadata, kuidas firmadel käibed tõusevad-langevad ja kuidas neil läheb. Minu jaoks on Rikaste TOPi küll huvitav vaadata,“ lausus Gross.„Te teete seal suurt tööd! Mõned räägivad teist väga kriitiliselt, aga mina seda tabelit ei võta nii kriitiliselt. Loomulikult võib metoodika üle vaielda, kuid midagi see tabel ikka näitab. Kas või seda, kes on aktiivsem. Kui vaadata teie metoodikas seda aasta kasumi korrutist ja et reaalset tegevust arvestatakse, siis midagi see kindlasti näitab,“ rääkis Gross ja lisas, et võib-olla ei näita see ettevõtete täpset väärtust, sest see selgub siis, kui ettevõtet hakatakse müüma.„Meie ettevõte on stabiilne. Me areneme selles raskes ja tõsise konkurentsiga valdkonnas edasi. Jalad on tugevasti maa peal. Kui jumal tervist annab, siis paneme edasi! Me laenuraha ei kasuta ja saame vaid kas stabiilselt tõusta või aeglaselt langeda, järske hüppeid me ei tee. Hetkel oleme jumala abiga tõusus olnud, kuid võib ka langus tulla,“ rääkis Gross.Lääne-Virumaal tegutsev kaubandusettevõtja Oleg Gross oli Äripäeva rikaste edetabelis 21. kohal ja tema vara väärtuseks hindas Äripäev 81,3 miljonit eurot.
Seotud lood
Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming ütles kommentaariks rikaste edetabelile, et tõeline rikkus on see, kui inimesel on rikas sisemaailm ning võime mõista headust, ilu ja tõde.
Viljandi jõukam abielupaar Merit ja Aivar Berzin Äripäeva rikaste edetabeliga kaasnevat tähelepanu ei naudi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.