Mobiilimakselahendustega tegelev Eesti ettevõte Fortumo avab kontori Singapuris, teatas ettevõte.
- Fortumo juhatuse liikmed Martin Koppel ja Gerri Kodres.
„Mobiilimaksed on Kagu-Aasias kujunenud üheks kõige populaarsemaks makselahenduseks. Selles piirkonnas elab palju inimesi ning nutitelefoni omanike arv kasvab kiiresti, samas on krediitkaardi omanikke endiselt väga vähe. Seetõttu on Aasia Fortumo kasvu jaoks lähiaastatel äärmiselt oluline piirkond,“ rääkis laienemisest Fortumo juhatuse liige Gerri Kodres.
Aasias on Fortumo mobiilimaksed kättesaadavad 2.1 miljardile kasutajale 12 riigis (Austraalia, Hiina, Hong Kong, India, Indoneesia, Malaisia, Pakistan, Singapur, Lõuna-Korea, Taiwan, Tai, Vietnam). Lääne ettevõtetest on Fortumo ainuke, kelle mobiilimaksete lahendus töötab ka Hiinas. Ülemaailmselt saavad Fortumo kaudu makseid teha ligi 4.6 miljardit inimest 81 riigist.
Lisaks Singapurile on Fortumol Aasias kontorid ka Hiinas (Peking ja Shanghai) ning Indias (Delhi ja Mumbai). Hiljuti sõlmis Fortumo koostöölepingud Türgi juhtiva mobiilioperaatoriga Turkcell ja Pakistani juhtiva mobiilioperaatoriga Telenor Pakistan ning käivitas esimese mobiilimaksete pakkujana veebipoe füüsiliste kaupade müügiks Singapuris koostöös Rovio ja SingTeliga.
Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on muuhulgas Microsoft, Facebook, Rovio ja Electronic Arts. Fortumo kaudu tegi makseid 2013. aastal üle 50 miljoni inimese 81 riigist, ettevõtte käive oli üle 19 miljoni euro. Fortumo pakub tööd 70-le inimesele Tartus, San Franciscos, Pekingis, Shanghais, Delhis, Mumbais ja Singapuris.
Seotud lood
Mobiilimakselahendusi pakkuva eestlaste eduloo Fortumoga liitus endine Google'i makselahenduste juht, kes hakkab vedama Fortumo äriarendust.
Enim investeeringuid saanud idufirmade seas jääb tuntud nimede nagu TransferWise, Fortumo või Pipedrive, vahele selliseid ettevõtteid, kelle edusammudest on vähem juttu olnud.
Ehkki idufirmad ei ole veel suuremate maksumaksjate hulka tõusnud, laekub neilt mõne aasta vanustelt ettevõtetelt riigile miljoneid eurosid maksutulu.
Kahesa aasta jooksul on Eesti idufirmadesse investeeritud 138 miljonit eurot, kusjuures lõviosa ehk 72% rahast tuleb välismaalt.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.