Venemaa president Vladimir Putin kinnitas läinud nädalal, et riik ei jäta oma suurimat naftafirmat hätta.
- Rosneft Foto: Scanpix/Reuters
Putin ütles intervjuus riiklikule uudisteagentuurile TASS, et valitsus kindlasti aitab Rosnefti, kui firmal peaks selleks vajadus tekkima. Tuleva aasta aprilliks tuleb tagasi maksta või refinantseerida laene kokku 21 miljardi dollari väärtuses, mis on valdavalt välisvaluutas, vahendab agentuur Bloomberg.
„Putini sõnad püüdsid kinnitada investoritele Rosnefti strateegilist tähtsust,“ kommenteeris Commerzban AG laenuanalüütik Apostolos Bantis. „See peaks vähendama investorite silmis maksevõimetuse riski.“
Rosneft, millel on rohkem lühiajalisi laene kui ühelgi teisel Venemaa suurfirmal, on lääne sanktsioonide tõttu globaalsetest kapitaliturgudest ära lõigatud.
Vaid mõned päevad enne Putini kinnitust oli Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin hoiatanud, et Rosnefti ei saa riiklikust reservfondist toetada. Oktoobri lõpul ütles Venemaa majandusminister Aleksei Uljukajev, et Rosnefti taotletud riigiabi – kokku 43 miljardit dollarit – ei vasta nõuetele, mille alusel fond abi annab.
Putini sõnul tuleb enne olukorda hinnata. Kiiret ei ole, sest firma on Putini sõnul heas rahalises seisus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lääne sanktsioonide alla sattunud Venemaa energiafirma Rosneft president Igor Setšin palub valitsuselt 1,5 triljonit rubla (ligi 30 mld eurot) abi, vahendas majandusleht Vedomosti.
Samal ajal kui Euroopa Liidu valitsusjuhid Brüsselis nõu pidasid, kuidas Venemaale Ukraina olukorra jätkuva destabiliseerimise eest vastata, teatas USA valitsus omapoolsetest uutest sanktsioonidest.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.