Eesti Energia juhi Sandor Liive hinnangul on tõusnud tema edukus Eesti Energia juhina viielt pallilt kümnele. Ehkki esmaspäevast jääb ta töötuks, on noole suund ülespoole.
- Eesti Energia juhi kohalt lahkuv Sandor Liive visandas oma üheksa aasta edu graafikule. Foto: Sandor Liive
„Ärme jamame!“ põikleb Liive, kui ulatan talle poolenisti täidetud paberilehe, millele palun visandada graafiliselt üheksa aasta edujoone Eesti Energia juhina. Kümme minutit hiljem kurdab ta, et kõik ei mahu ära.
Ehkki Liive sõnul võttis ta möödunud õhtul kõvasti viina, joonistab ta koolipoisiliku rõõmuga Eesti Energia töökabinetis graafikut. Ise seejuures üha rohkem vaimustudes: „See on päris hea skeem, mulle hakkab meeldima.“
Suurimate õnnestumistena märgib Sandor Liive ära Estlink I valmimise ja õlitehase E280 ehituse alustamise. Samuti selle, et Eesti Energiast on saanud kõige atraktiivsem tööandja. (Klikka artikli juures oleval pildil, et vaadata Liive joonistust lähemalt.)
Parimateks päevadeks (ülal) peab ta kahe tütre sündi. Halvima sündmusena märgib ta üles otsuse, kui valitsus keeldus Eesti Energiat börsile viimast. Ebaõnnestumiseks nimetab ta ka Painküla projekti.
Reedel on Liivel viimane tööpäev. Esmaspäeval asub Eesti Energiat juhtima Hando Sutter.
Seotud lood
Endine Eesti Energia juht Sandor Liive omandas neljandiku PR-firmast Callisto Group, mille asutaja on samuti Eesti Energias töötanud Merlis Nõgene, kirjutab Eesti Ekspress.
Segastel asjaoludel Eesti Energia juhi kohalt lahkuv Sandor Liive jääb esmaspäevast koju uusi tööpakkumisi kaaluma. Aega pole lõputult, sest tähtajalise lepingu lõppedes ametist lahkuv juht hiigelhüvitist ei saa.
Eesti Energia kontserni pikaaegsest juhist Sandor Liivest vabanemise puhul võis tegu olla Taskila sündroomi ennetamisega, ent võis ka vaja olla poliitilist patuoinast, kirjutab investorkonsultant Aarne Leisalu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.