Peaminister Taavi Rõivas ütles täna kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga Belgradis, et Eesti ootab Hiina turu reaalset avanemist Eesti kaupadele, eriti põllumajandustoodetele.
- Peaminister Taavi Rõivas ja Hiina kolleeg Li Keqiang. Foto: valitsus.ee
„Teie kinnitus, et Hiina turu uksed on Eesti kaupade jaoks lahti, rõõmustab Eesti tootjaid,“ ütles peaminister Rõivas. „Ma usun, et Hiina pool viib kiiresti läbi protseduurid, mis praegu veel Eesti ja Hiina reaalset kaubandust põllumajanduse valdkonnas takistavad, ning Eesti firmad saavad kehtivad sertifikaadid oma toodangu eksportimiseks Hiinasse.“
Rõivas kinnitas, et tänu soodsatele keskkonnatingimustele ning kõrgtehnoloogia kasutamisele on Eesti põllumajandustooted kõrge kvaliteediga.
„Nii Hiinale kui Eestile on kasulik, kui Hiina laiendab kõrgekvaliteediliste põllumajandustoodete importi Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest, seal hulgas Eestist,“ sõnas Rõivas. „Ekspordilitsentside andmine meie põllumajandusettevõtetele oleks suur samm edasi selle eesmärgi saavutamisel.“
Hiina peaminister Li Keqiang ütles, et Hiina ametiasutused tegelevad aktiivselt selle küsimusega.
Rõivas avaldas ka tunnustust Uue Siiditee initsiatiivile, mille eesmärk on Aasia ja Euroopa turgude tihedam lõimumine.
Peaminister Taavi Rõivase ja Hiina peaministri Li Keqiangi kohtumine Belgradis toimus kolmanda Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina tippkohtumise raames.
Kuueteistkümne Kesk- ja Ida Euroopa maa ning Hiina koostööformaat võimaldab edendada koostööd Hiinaga ja on täiendav suhtluskanal lisaks riikidevahelistele suhetele ning Euroopa Liidu-Hiina strateegilise koostöö kavale Agenda 2020. Euroopast osaleb töös 5 Lääne-Balkani ja 11 Euroopa Liidu liikmesriiki.
Seotud lood
Teisipäeval toimub Serbia pealinnas Belgradis kolmas Hiina peaministri Li Keqiangi ning Kesk- ja Ida-Euroopa valitsusjuhtide kohtumine, et arutada ühiseid koostöö- ja investeerimisprojekte.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.