Täna võttis riigikogu vastu nn kiirlaenuseaduse, mille järgi krediidileping on tühine, kui tasumisele kuuluva krediidi kulukuse määr on liiga kõrge.
- Laenureklaam. Foto: Erik Prozes
IRLi liige Ken-Marti Vaher märkis enne seaduse vastuvõtmist, et tegemist on sammuga õiges suunas. See, et eelnõu hääletus eelmisel arutelul riigikogus läbi kukkus, oli aga häbiväärne, nentis ta.
Riigikogu võttis vastu Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna algatatud tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (844 SE). Seadusega määratakse, et krediidileping on tühine, kui krediidi kulukuse määr, mida tarbija peab maksma, ületab Eesti Panga viimati avaldatud viimase kuue kuu keskmist krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kolm korda.
Eelnõu järgi muutub tarbijakrediidileping tühiseks juba pelgalt liiga kõrge krediidi kulukuse määra näitamisega. Muudatustega soovitakse kaitsta tarbija õigusi. Eesmärk on tagada, et tarbija ei peaks tarbijakrediidilepingu alusel kandma ebaproportsionaalselt kõrgeid kulusid nagu näiteks intress, lepingutasud jne. Eelnõu näeb ette ka seda, et kiirlaenu puudutavaid vaidlusi ei tohi lahendada vahekohtus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.