Liviko ASi juht Janek Kalvi kinnitas, et Põhja-Karjala metanoolimürgistuse juhtum ei ole kindlasti seotud nende toodetud Viru Valgega.
- AS Liviko juht Janek Kalvi Foto: Meeli Küttim
„Välistame igasuguse võimaluse, et metanool on sattunud meie tootesse. Liviko tootmisprotsessis puudub selline võimalus, kuna me käitleme piiritust, mille sees metanooli ei ole. Sellist võimalust, et Liviko tootes võiks metanooli olla, ei eksisteeri,“ kinnitas Kalvi.
Põhja-Karjala keskhaiglas on ravil metanoolimürgistuse saanud mees, kes olevat joonud Eesti päritolu Viru Valget,
kirjutas soomlaste Ilta-Sanomat.
Kalvi on kõnealusest juhtumist teadlik, ent paraku on firmal asja kohta vähe informatsiooni. Soome politsei poole pöördus Liviko ise, ent kuna juhtumi uurimisega tegeleb Venemaa politsei, ei saanud soomlased viinatootjale infot anda. Kohe, kui uudis Ilta Sanomate kaudu Livikosse jõudis, hakkas firma ka ise juhtumit uurima.
„Praegu pole infot, kas see on tõendatud, et kannatanu jõi Viru Valget. Meieni on praeguseks jõudnud jutu tasemel info, et inimene ise väitis seda. Kas see on ka tõsi, on meil täna väga keeruline hinnata,“ nentis Kalvi.
Liviko palus haiglast ka metanooli ja mürgiseid aineid sisaldanud toote näidiseid, ent sealt vastati, et need on hävitatud. Kalvi avaldas imestust, et hävitatakse asitõendid olukorras, kus inimene on mürgistuse saanud.
Kalvi sõnul müüakse nimetatud piirkonnas tax-free kauplustes tõesti Liviko toodangut. Ta ei soovinud spekuleerida, ent tema hinnangul võib olla mitmeid põhjuseid, miks kannatanu väidab, et jõi just Viru Valget. Ei saa ka välistada, et tegemist on võltsinguga, kuid Kalvi rõhutas, et selle väitmiseks puuduvad praegu tõendid.
Salaalkohol levib aina rohkem
Kõnealune Karjala juhtum mõjub Kalvi sõnul ettevõttele äärmiselt kahjustavalt. Tema sõnul liigub sala- ja võltsitud alkoholi viimastel kuudel aina rohkem. Küll aga on tema sõnul võltsitud alkoholi keeruline ja ka kulukas müüa. Livikol on oma peitemärgid ja viisid, kuidas võltsingut tuvastada, kuid üldiselt on tootjad piraatluse vastu kaitsetud.
Eile sai Soome politsei teate surrogaadi joomisest saadud metanoolimürgistusest. Uurimine selgitas, et ohver ostis kaks 80% pooleliitrist Viru Valge sildiga viinapudelit Soome-Vene piiripunktis Vene poolel Värtsiläs, piiriäärsest tax-free poest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.