Jutt Eesti IT-sektori kasvu pidurdavast tööjõunappusest kordub refräänina juba aastaid praktiliselt iga IT-ettevõtja suust. Vähemalt sama kriitiline on IT-hariduse sisu, mistõttu algatasid tarkvaraettevõtte Iglu töötajad TTÜ äriinfotehnoloogia erialal uue õppeaine "Ärianalüüs".
- Iglu tegevjuhi Kristjan Aiaste sõnul on läbikukkunud IT projektidest 70% ebaõnnestunud just puuduliku ärianalüüsi tõttu. Foto: Meeli Küttim
Iglu tegevjuhi Kristjan Aiaste sõnul on läbikukkunud IT projektidest 70% ebaõnnestunud just puuduliku või ebakvaliteetse ärianalüüsi tõttu. IT-turul on selgelt näha, et nõudlus ärianalüütikute järele aina kasvab ning on hädavajalik tudengeid selles töö jaoks juba koolipingis paremini ette valmistada.
„Olles IT-arenduse tööjõuturuga hästi kursis, sai ühel hetkel selgeks, et meil on vajalik ja ka võimalik anda oma panus IT-hariduse kvaliteedi tõstmisse. Otsustasime pakkuda koostööd Tallinna Tehnikaülikoolile, et jagada seal oma kogemusi äriinfotehnoloogia õppesuuna tudengitega,“ selgitas Aiaste.
Pikemalt saate lugeda Äripäeva teemaveebist
ITuudised.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarenduse, äri- ja IT-konsultatsioonifirma Iglu töötajad ostavad ettevõtte seniselt omanikult Mart Nõmperilt välja. 50 töötajaga firma enamusosalus kuulub edaspidi ettevõtte juhatajale Kristjan Aiastele.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.