Üha enam kuritarvitatakse võimalust üürida eluasemekorter välja äriühinguna. Nii on võimalik üürihinnalt käibemaksu maha arvestada.
- Maksuameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe. Foto: Raul Mee
Maksuameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe ütles, et üha kasvav probleem on äriühingutena ostetud korterid, mida kasutatakse elamiseks, mitte kontoritena. Nimelt on äriühingutena registreeritud pindadelt võimalik sisendkäibemaks maha arvestada ja paljud kipuvad seda nüanssi kuritarvitama. Kõige sagedamini üüritakse sedasi kortereid tuttavatele ja sugulastele.
„Maksuamet pole sellest varem rääkinud, aga mure on olemas,“ ütles Veermäe täna Nordea panga ja kinnisvaraliidu konverentsil. Veermäe sõnul on praegu umbes tuhat juhtumit, mida maksuametil on vaja kontrollida, kuid seni on jõutud menetleda neist vaid 10%. Paraku enamus kordadest on maksuamet selgelt tuvastanud, et äripinnana registreeritud korterit kasutatakse eluasemeks. „Tegu on markantsete näidetega ja meile valetatakse otse näkku,“ ütles ta.
Veermäe lisas, et maksuamet pole jõudnud veel välja töötada selget lahendust, kuidas kasvavale trendile pidurit tõmmata. „Võib-olla tuleks seadust muuta. Selge on aga see, et kuritarvitatakse palju."
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.