Kaupluses pole keerukast süsteemist tolku, kui töötajaid ei koolitata, sest valesti paigaldatud turvaelemente võib kergesti eemaldada või kahjutuks teha, rääkis Pristise juhatuse liige Indrek Tennokese.
- Kaubakaitsesüsteemide hinnad algavad 1800 eurotst, ent ekspertide sõnul pole keerukatest süsteemidest tolku, kui töötajaid ei koolitata. Foto: Andras Kralla
Turvamehe pilk võib olla terav, kuid on vähe kauplusi, mis vaid inimjõudu usaldaks. Üldiselt on toodetel turvaelemendid ja poest lahkudes tuleb minna läbi turvavärava.
Kaubakaitse- ja eksponeerimissüsteeme pakkuva ASi Pristis juhatuse liige Indrek Tennokese selgitas, et kaubanduses kasutatakse AM- (akustomagneetiline) ja RF- (raadiosageduslik) tehnoloogiat. Esimene neist on populaarsem rõivakauplustes, teine supermarketites.
Varem laialt kasutusel olnud EM-tehnoloogia (elektromagnetiline) on täna kasutusel peaasjalikult raamatukogudes, kuna sealseid turvaelemente saab nii de- kui ka reaktiveerida.
Loe
Äripäeva teemaveebist Kaubandus.ee pikemalt, milliseid lahendusi eelistavad toidukauplused ja mis kõige paremini töötab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.