Paari-kolmesaja immigrandi Eestisse majutamisega saame hakkama, usub ettevõtja ja endine välisminister Jaan Manitski ning lubas intervjuus Maalehele, et võtab mõne neist oma Viinistu kultuurikompleksi tööle ja elama.
- Jaan Manitski Viinistul Foto: Julia-Maria Linna, Äripäev
„Arvan, et siin Viinistul võiksin ma paarile immigrandile töökohad ja elamispinna leida küll!“ rääkis Manitski. „Ma arvan, et meile saab osaks üllatus, et põgenikelaagrist tulevad inimesed ei ole mingid kirjaoskamatud, paljud neist on täiesti korraliku haridusega. Näiteks omaaegne põgenikelaine Iraanist tõi kaasa palju arste ja professoreid, kes, tõsi küll, on nüüd Stockholmis sageli taksojuhid,“ ütles Manitski.
Ta selgitas, et oluline aspekt on ka see, et põgenikelaagrites olevad inimesed on nagu tema vanemad – nad läksid sõja eest varjupaika otsima ning kui olud Eestis oleks kümne aasta jooksul normaliseerunud, siis 90% neist oleks siia tagasi tulnud.
„Ma prognoosiks, et kui olukord rahuneb, läheb üle poole neist koju tagasi. Mõelge, millised head Eesti sõbrad ja esindajad siis neist saaksid, kui meie oleme neisse inimlikult suhtunud! Iga praegune pagulane oleks siis oma ühiskonnas sisuliselt Eesti aukonsul. Minusugused Rootsist tagasi tulnud eestlased on ju samamoodi sillaks Rootsi ja Eesti vahel, Rootsi ettevõtetel on neist väga palju kasu,“ nägi Manitski positiivseid külgi.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.