Võlgades transpordifirmad tankistidele müünud, eraisiku pankrotis ning ärikeelu all olev endine reformierakondlane ja endine Paide abilinnapea Janno Lehemets püüab võlausaldajatega lõpuks kompromissile jõuda.
- Janno Lehemets (paremal) jaanuaris veel Reformierakonna liikmena riigikogu valimiste kampaaniat tegemas. Foto: Facebook
Praegu Paide linna volikogu aseesimehe ametikohal olev Lehemets esitas enda pankrotimenetluses kompromissettepaneku, mille järgi maksaks ta võlausaldajatele viie aasta jooksul igakuiste maksetena kokku 30 protsenti põhinõuetest. Intressid jääksid võlausaldajatel sel juhul saamata.
Kui suured on Lehemetsa rahalised kohustused kokku, pole aga veel lõplikult selgeks vaieldud. Nimelt soovib Lehemetsa abikaasa, et pankrotimenetluses oleks sees ka tema 30 000 euro suurune elatisraha nõue. Samuti soovib intresside toel 100 000-euroseks paisunud võlatunnistusest tuleneva nõudega osaleda Lehemetsa pankrotistunud äripartneri Kristo Valge vend Virkko Valge.
Ilma nende nõueteta oleks võlgade suurus umbes 200 000 euro ringis.
Kui 2/3 võlausaldajatest nõustub Lehemetsa kompromissettepanekuga, siis pääseks Lehemets ka ärikeelu alt vabaks.
Lehemets on praegu Paide linna võimujagamise kaalukaim tegelane. Reformierakonnast lahkumise järel asus ta volikogus koostööle sotside ja Keskerakonnaga ning tänu tema häälele vahetus kevadel ka linnas võim.
Hiljuti selgus, et Lehemetsale leiti töö linnale kuuluvas sihtasutuses Paide Haldus. Järva Teatajale kommenteeris ta, et see on ajutine projektijuhi töökoht kuni Paide turu valmimiseni.
Linnas räägiti ka, et Lehemetsast võib saada Paide Halduse juhatuse liige, mis peale ärikeelu lõpetamist ei olekski enam võimatu.
Lehemets vastas küsimustele napilt, et läbirääkimised kompromissi osas käivad ning kommentaare on võimalik anda pärast kompromissi sõlmimist.
Võlausaldajat SevenOil EST esindava õigusbüroo Jasitex juhataja Jaanus Silm on varem rääkinud, et nad pakkusid eelmisel aastal nii Lehemetsale kui ka tema äripartnerile Kristo Valgele kompromissi, kus põhivõla tagasimaksmine oleks hajutatud kümne aasta peale ning sel juhul oleks kumbki maksnud iga kuu tagasi 250 eurot. Intressi poleks küsitud. Siis Lehemets ja Valge ettepanekuga aga ei nõustunud.
Seejärel kandideeris Lehemets Reformierakonna nimekirjas riigikogusse, kuid
läbikukkunud äritegevuse avalikustamise järel loobus ta kandideerimisest ning astus ka Reformierakonnast välja. Edasi järgnesid
kombinatsioonid Paide linna võimu juures ning Lehemets on praegu uue koalitsiooni tuules endiselt pildil.
Eelmise aasta oktoobris algatas Põhja ringkonnaprokuratuur Lehemetsa osalusega Transvel Grupi pankrotihalduri avaldusel kriminaalmenetluse asjaolude väljaselgitamiseks omastamise, maksejõuetuse põhjustamise ja raamatupidamise kohustuse rikkumise tunnustel. Eeluurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo. Nagu majanduskuritegude uurimisega kipub tihti olema, venivad need ning praeguse seisuga ei ole endiselt kellelegi kahtlustust esitatud.
Seotud lood
Aasta pärast seda, kui Paide linnas vahetus võim tollase abilinnapea Janno Lehemetsa ärikeelu ja võlgade avalikuks tuleku järel, on Lehemets volikogusse naasnud ja seal uue võimuliidu kaalukeeleks kujunenud ning tema tegemised on endiselt esiplaanil.
Riigikogusse pürgiv reformierakondlasest Paide abilinnapea Janno Lehemets teatas eile, et loobub kandideerimast seoses ebaõnnestumistega ettevõtluses.
Võlgades transpordifirmad tankistidele müünud, praegu riigikogusse pürgiv reformierakondlasest Paide abilinnapea Janno Lehemets on pankrotis ja tema tegevuse uurimiseks algatati kriminaalasi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.