Starmani Leedu tütarfirma Cgates ostab telekomifirma Kava, tehingu tulemusena laiendab Cgates oma kliendibaasi ja tegevust mitmesse Leedu suurimasse linna, teatas ettevõte.
- Starman laieneb Foto: Erik Prozes
Tasub teada
AS Starman on Eesti juhtiv telekommunikatsioonifirma, mille teenuseid kasutab iga kolmas Eesti kodu. Ettevote pakub fiiberoptilise vorgu baasil televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel, mis on kättesaadav 90% Eesti territooriumil. 1992. aastal tegevust alustanud Starman annab tööd 300-le inimesele.
Starmani ja Cgates’i müügitulu ulatus 2014. aastal kokku 50 miljoni euroni ja ettevotete maksude ja kulumi eelne ärikasum (EBITDA) oli samal ajal 23 miljonit eurot. Ettevotete teenused jõuavad Baltikumis kokku 860 000 koduni.
Starman Grupi juhi Aivo Adamsoni sonul on tegemist sammuga Starmani tegevuse laiendamise strateegias Balti riikides. "Starmanil on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline tooteportfell ja selle baasilt näeme rohkelt sünergiavõimalusi erinevate riikide ettevõtete vahel, et ehitada üles tugev üle-Baltiline telekomifirma," märkis Adamson.
Kava on kasvav telekommunikatsiooniteenuseid pakkuv ettevõte, millel on täna ligi 20 000 klienti. Interneti püsiühendust ja tasulisi telepakette pakkuv ettevõte omab Leedu üht kaasaegseimat kiudoptilist kaablivõrku, mis katab üle 100 000 majapidamise suuremates linnades Vilniuses, Klaipedas, Šiauliais ja Panevežyses. Cgates tegutses seni Vilniuses ja Kaunases ning kümnes väiksemas linnas. Kava ostutehingule peab andma oma heakskiidu ka Leedu riik.
"Kava ost kasvatab Cgatesi Leedus üleriigilise ulatusega telekomiks, mis hoiab tugevat teist positsiooni turul. Leedu turg pakub rohkelt arenguvõimalusi," lisas Starmani nõukogu esimees Gert Tiivas.
Seotud lood
Investeerimisspets Gert Tiivas püsis Starmani juhi ametis vaid kaks kuud, sest soovis ettevõtte üle võtta, kuid sai omanikelt hundipassi, kirjutab täna Eesti Ekspress.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.