Eesti Ekspressi valdusesse on jõudnud riigiprokuratuuri sisedokument, millest selgub, mis asjaoludel täpselt Edgar Savisaarele ja Keskerakonnale altkäemaksu anti või plaaniti anda ning et uurimises on veel palju segadust.
- Edgar Savisaar teel kaposse ülekuulamisele. Foto: Andres Haabu
Esimene episood puudutab suurettevõtja Alexander Kofkiniga seotud ettevõtte rendilepingu pikendamist, mille kohta ei ole selge, kas leping oli millegagi võrreldes soodsam, kirjutab
Ekspress. Teiseks heidetakse ette, et Savisaar eelistas Kofkini ettevõtet ühe suurürituse korraldamisel, mis on Ekspressi hinnangul tänavu jaanuaris Tallinnas toimunud Rahvusvaheline Linnaarengu Assotsiatsioon INTA 38. ülemaailmne kongress.
Teine episood ütleb, et endine keskkonnaminister Villu Reiljan vahendas suurettevõtja Vello Kunmani lubadust maksta Keskerakonnale 20 000 eurot, mille eest tõenäoliselt lubas Savisaar jätkata Kunmani tütre eramu ehitustööde jätkamist, kuigi linnaplaneerimisamet selle keelas.
Kolmas episood puudutab Hillar Tederit, kes soovis vahetada endale kuuluvat Mäekalda 14 kinnistut Tallinna linnale kuuluva L. Koidula 34a kinnistu vastu, mida võimaldas Edgar Savisaar Kalev Kallo vahendusel ja mille eest sai Keskerakond 275 000 euro suuruse laenu, kuid väidetavalt oli selle kohta ainult kokkulepe ja vahetust veel ei toimunud.
Neljas episood puudutab ehitusettevõtja Aivar Tuulbergi, kellele võimaldas Savisaar kahtlustuse kohaselt 50 000 euro eest osalemist Kultuurikatla hankemenetluses, mille kohta seisab prokuratuuri sisepaberis, et hankes võivad ju osaleda kõik, kuid seekord korraldati nii, et Tuulbergi ettevõte tunnistati võitjaks.
Seotud lood
Tallinna volikogu esimees Kalev Kallo sai kaitsepolitseilt tagasi suure summa sularaha, mis temalt möödunud aastal läbiotsimisel ära võeti.
Harju maakohus peab täna Keskerakonna endise esimehe ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare ning tema kaassüüdistatavatest ettevõtjate kriminaalasjas teise eelistungi.
Tallinna äriühingute 45-st nõukogu liikme kohast kuuluvad 38 keskerakondlastele, ülejäänud on lojaalsed linnaametnikud, kirjutas ERR. Ühegi teise erakonna esindajaid nõukogudest ei leia.
Eile teatas riigiprokuratuur, et umbes kümmekond isikut, sealhulgas Siret Kotka ja Moonika Batrakova on tasunud Tallinna linnapea Edgar Savisaare igapäevaseid kulutusi 165 000 euro ulatuses.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.