Weroli ja Eesti Energia vahelise katlamaja tehingu asjus alustatud kriminaaluurimisest sai Weroli tollane omanik Rein Kilk täna teada Äripäevalt.
- Kilk: mina ei tea kriminaalasjast midagi. Foto: Raul Mee
„Mina ei tea teie poolt
viidatud kriminaalasjast midagi ja lugesin sellest esimest korda peale teie küsimuste saamist Äripäevast,“ sõnas Kilk kommentaaripalve peale.
Kilk imestas, et kriminaaluurimise algatamine ja sellest teavitamine käib 2015. aastal Eestis ajalehe vahendusel, kus muu hulgas antakse teada, keda milles kahtlustatakse.
„Seda, mis põhjustel ja kelle mahitamisel avaldatakse mind mustavate artiklite sarja, oskan arvata. Seda, miks selles tegevuses osaleb uurimissaladuse ja süütuse presumptsiooniga seotud riigiasutus, jääb mulle arusaamatuks,“ märkis Kilk.
Lõuna ringkonnaprokuratuur kinnitas Äripäevale, et ASi
Werol Tehased ja
Eesti Energia ASi vahelise katlamaja tehingu kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 209 lg 2 p 3 tunnustel.
Kahtlustatavana ei ole praegu kedagi üle kuulatud ning kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei.
Kuna menetlus on algusjärgus, ei saa prokuratuur praegu täiendavatele küsimustele vastata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal jätkus kohtuprotsess Rein Kilgi ja tema lähedaste üle. Kilk hoiab tagaplaanile, vältides kohtuasjast rääkimist.
Täna andis Rein Kilgi ja veel nelja inimese üle alanud kohtuprotsessil ootamatult tunnistusi üks süüdistatav Karl Liivapuu, kelle ütlused võivad süüdistust muuta.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.