Riskifondid on teinud nafta hinnalangusele suurimaid panuseid alates juulist, sest varude suurenemise järel on lootused lühiajaliseks taastumiseks kesised, vahendab Bloomberg.
- Naftavarude suurenemine pani riskifondid hinnalangusele panustama. Foto: Bloomberg
WTI toornafta langusele panustavate positsioonide hulk tõusis eelmisel nädalal 18 protsendi võrra kõrgeima tasemeni alates 21. juulist, selgub ametlikest andmetest.
USA naftavarud tõusid viimase nelja nädala jooksul 22,6 miljoni barreli võrra (5 protsendi võrra) 477 miljoni barrelini. Tegemist on kõrgeima tasemega alates 1930. aastast.
Seda vaatamata asjaolule, et USA tootjad on viimase aasta jooksul seisma pannud pooled naftapuurtornid. Nafta ülepakkumine võib kesta kuni 2016. aasta lõpuni, teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur.
„USA kaevandamise ja tootmise vähenemine ei ole piisavad, et USA turg tasakaalu viia. Maailmaturust ei tasu rääkidagi,“ ütles Citi Futuresi energiaanalüütik Tim Evans. „Kui palju tahad sa maksta miljoni barreli varude eest, mida sul vaja ei lähe?“
WTI toornafta hind on täna langenud 1,1 protsenti ja barrel maksab 44,12 dollarit.
Brenti toornafta barrelihind on kukkunud 0,5 protsenti ja maksab 47,73 dollarit.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.