Austria plaanib oma piirile Sloveeniaga tara ehitada, et saada kontroll riiki saabuvate pagulaste üle, vahendas agentuur Bloomberg.
- Pagulased Sloveenia ja Austria piiril Foto: EPA
Tegemist on riigiga, mis varem on kritiseerinud teiste ELi riikide, nagu Ungari, sarnaseid samme.
Austria siseminister Johanna Mikl-Leitner ütles täna, et riik ei kavatse piiri täielikult sulgeda, vaid tahab igaks juhuks valmis olla, kui olukord halvenema peaks. Piirirajatised aitavad tagada kontrollitud sisserände, ütles ta.
„Austria mõõt on täis,“ ütles minister.
Kõik taolised arengud tekivad muret, et inimeste vaba liikumise põhimõte Euroopa Liidus ei pea pagulaste tulvale vastu.
Sloveenia on samuti valmis Horvaatia piirile tara ehitama, ütles täna peaminister Miro Cerar. Ka Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk ja Itaalia välisminister Paolo Gentiloni on sel nädalal märkinud, et piirikontrollita liikumine ELis võib ohus olla.
ELi reeglid lubavad erakorralistes oludes piirikontrolli ajutiselt taastada. Brüsselis asuva Euroopa Reformi Keskuse teadur Camino Mortera-Martinez on aga murelik, et praegused arengud saadavad poliitilise sõnumi, et avatud piiridest ei kavatseta enam kinni pidada.
„Kui midagi ette ei võeta, näeme järjest uute tarade kerkimist ja piirkontrolli lisandumist ja Schengeni kriisi. Ja kui tuleb Schengeni kriis, pole kaugel kogu
Euroopa Liidu kriis,“ ütles Mortera-Martinez, viidates kokkuleppele, mis kaotas piirikontrolli 26 Euroopa riigi vahel.
Mortera-Martinezi sõnul eeldab
pagulaste kriisi lahendamine koormuse jagamiseks juba sõlmitud kokkulepete täitmist ning ELi asüüliprotseduuride kaasajastamist ja ühtlustamist.
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.