Ukraina teeb usinasti reforme ja on õigel teel, kuid riigi raskeim ülesanne on võitlus korruptsiooniga, rääkis Balti M&A ja riskikapitalifoorumil Ukraina majandusminister Aivaras Abromavicius.
- Ukraina majandusminister Aivaras Abromavicius. Foto: Andres Haabu
Abromaviciuse sõnul on riigi majandus stabiliseerunud. Järgmiseks aastaks ootavad ukrainlased koguni 2% majanduskasvu. "Loodetavasti ehitame üles ka uusi institutsioone ja muutume jätkusuutlikuks riigiks,” ütles ta.
Abromaviciuse sõnul on
Ukrainas tehtud mitu suurt asja, mis on majanduse stabiliseerumisele kaasa aidanud. Kolm aastat tagasi tekitasid ükskõik millised valimised Ukrainas automaatselt poliitiliselt rahutu olukorra - lubati ebarealistlikke reforme. Nüüd on Abromaviciuse sõnul olukord parem.
Abromaviciuse sõnul on üks edukamaid reforme Ukrainas olnud politseireform, kus seni kehtinud süsteem keerati pea peale. Tema sõnul liigub riik sinnapoole, et ka teised vanad korruptsioonisugemetaga institutsioonid kukuvad kokku. "Meil läheb, aga ma usun, et oleme õigel teel,“ rääkis ta.
Suurim murekoht, millest on Ukrainal raske üle saada, ongi Abromavičiuse sõnul
korruptsioon. Et olukorda lahendada, püütakse luua korruptsiooni vastu võitlev institutsioon. Ukraina parlamendis on arutatud seadusi, mis aitaksid riigi rahandust ja rahapoliitikat selgemaks muuta.
Abromavicius rääkis ka, et enamik, pea 90% Ukraina ametnikest on välja vahetatud.
Kultuurikatlas toimub
Balti M&A ning riskikapitalifoorum. Ürituse peaesineja on Ukraina majandusarengu- ja kaubandusminister, endine East Capitali ja Hansapanga investeerimispankur Aivaras Abromavicius. Leedus sündinud Ukraina minister andis põhjaliku ülevaate arengutest riigis, mille käekäigul on määratu mõju Balti riikidele ja kogu Euroopale.
Foorumi korraldajad on advokaadibüroo Sorainen, Äripäev, BaltCap, GIC ning Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon koos partneritega.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.