Täna toimub aasta suurim heategevuskonverents „Pahategevus tõmbab rohkem kui heategevus. Kuidas muuta ühiskond omakasupüüdlikust kaasaelavaks?”.
- Üks konverentsil esinejatest on ettevõtja Jaan Puusaag Foto: Eiko Kink
Konverentsi korraldab SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud elu“ ja sellest osavõtt on tasuta. Konverents toimub Tallinnas, Radisson Blu Sky Hotellis.
Üheskoos mõtiskletakse, kuidas muuta Eesti ühiskond hoolivamaks ning kuidas abivajajaid aidata. Vaadeldakse sära ja salapära heategevuse ümber, üritatakse serveerida sotsiaalset riiki liberalismikastmes ning kuuldakse, kas teadus murrab enne haigused või patsientide rahakotid, teatas konverentsi korraldaja Toivo Tänavsuu.
Heategevusele, sotsiaalelule ja meditsiinile keskenduval konverentsil võtavad sõna Siim Kallas, Mart Kadastik, Karl Martin Sinijärv, Indrek Kasela, Jaan Puusaag, Toivo Tänavsuu jt. Meditsiinist räägivad noore teadlase preemia laureaat Lili Milani, onkoloog Heli Everaus ja toitumisspetsialist Adik Levin. Konverentsi võtavad kokku poliitikud Margus Tsahkna, Artur Talvik, Viktor Vassiljev, Eiki Nestor, Liina Kersna ning Martin Helme debatiga „Maksa või sure? Kui kaugele peaks ulatuma solidaarne abikäsi? Kas enne hülgavad liberaalid abivajajad või ajavad sotsid riigi pankrotti?”. Päeva juhib ajakirjanik Margus Saar.
„Terve inimene on suur kulu kokkuhoid mitte ainult tööandjale vaid ka riigile – seega ei ole põhjendatud mure hinnata kas täiendav kompensatsioon spordile, massaažile, arsti teenustele, vaktsineerimistele (tööga mitte seotud) vms on varjatud hüve – see on kõigi kolme – töötaja, tööandja ja riigi huvi,” ütleb ettevõtja Jaan Puusaag, kes võtab konverentsil sõna selle vastu, et ettevõtjate heateod oma töötajate tervise heaks on riigi poolt maksuga „karistatavad”.
„Oleme vähiravifondis näinud, et Eesti inimesed armastavad teha head. Rutata appi kui ühel meist on must mure. Olla osa - kasvõi väike osa - mingi probleemi lahendusest. Nüüd on aeg küsida, mida meist igaüks saaks oma rollis teha selleks, et Eesti ühiskond oleks veelgi osavõtlikum ja tervem,“ sõnas vähiravifondi „Kingitud elu“ juhataja Toivo Tänavsuu. „Tervisest ja haigusest, selle hinnast ning liberaalses vaimus sotsiaalse riigi ehitamisest sellel konverentsil juttu teemegi. Olgu üritus inspiratsiooniks kõikidele osavõtjatele. Kõnelegu mitte ainult laval käijad, vaid ka publik.“
Vähiravifond “Kingitud elu” on 2014.aastal asutatud vähiravi toetusfond. Fond toetab vähihaigeid, kelle ravi ei rahasta haigekassa. 2015.aastal on fond annetustena kogunud üle 500 000 euro ning toetanud 45 inimese ravi.
Seotud lood
Dubaisse kinnisvara ostmist, kas passiivse sissetuleku või elamisloa saamiseks, saab teha mugavalt oma kodust. Milliseid võimalusi Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg investoritele pakub? Miks on üürikinnisvara ostmine kasumlik otsus? Nendele ja muudele küsimustele teab vastuseid just sealses piirkonnas kinnisvaraga tegeleva ettevõtte EstKing juht Igor King.