Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon OECD nendib oma täna avalikustatud majandusprognoosis, et puht majanduslikust aspektist ei pruugi Euroopa Liitu tabanud pagulaskriis tingimata kriis olla.

- Pagulased Kreekas Lesbose saarel
- Foto: Scanpix/Reuters
"Asüülitaotlejad ei pea endast kujutama ettearvamatut majanduslikku koormat,“ märkis
OECD. „Kui pagulased, kes on otsustanud jääda, kiiresti
Euroopa ühiskonda integreerida, toovad nad tõenäoliselt oma uutele elukohariikidele kasu,“ vahendas Bloomberg.
Kiireks integreerumiseks on aga vajalik võimalikult kiire
pagulaste kvalifikatsiooni hindamine ja tunnustamine ning nende tööle võtmine. OECD joonib alla ka seda, et perspektiivis ei tohiks asüülitaotlejatel ELi sees keelata edasi liikuda sinna, kus see on majanduslikult kõige mõttekam.
OECD hinnangul võib põgeniketulv lisada Euroopa Liidu majanduskasvule aastatel 2016-2017 0,1-0,2 protsendipunkti. Seda esialgu küll peamiselt riigisektoris pagulastega seotud kulutuste suurenemisest. Perspektiivis suureneks nõudlus ja paraneks Euroopa vananeva elanikkonnaga riikide pensionisüsteemide jätkusuutlikkus.
Majanduskasvu prognoosib OECD euroalal tänavu 1,5% ja tuleval aastal 1,8%.
Ka läinud nädalal
Euroopa Komisjoni värsket
majandusprognoosi tutvustanud Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Pierre Moscovici ütles, et pagulaste tulv võib kergitada ELi majanduskasvu.
„Sellel on majanduskasvule nõrk mõju, mis on ELile tervikuna positiivne ning mis kergitab aastaks 2017 SKPd 0,2-0,3 protsenti,“ ütles Moscovici pressikonverentsil.
Prognoosist ilmnes, et Euroopa Komisjon näeb aastani 2017 kolme miljoni pagulase saabumist Euroopa Liitu. Hinnanguliselt rahuldatakse pooled taotlused, ülejäänud inimesed saadetakse tagasi. Jääjatest 75% on tõenäoliselt tööealises vanuses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!