Suurbritannia rahandusministri George Osborne’i otsus tõsta tuleval aastal järsult alampalka võib erasektori tööandjatele maksma minna ligi miljard naela ehk 1,38 miljardit eurot, kirjutas Financial Times.
- Suurbritannia rahandusminister George Osborne Foto: EPA
Sellise hinnangu annab sõltumatu komitee, mille ülesanne on analüüsida valitsuse esitatud ettepanekuid. Rehkendus on tehtud enam kui 25aastaste kohta, kelle
miinimumpalk kerkib aprillist 7,20 naelale tunnis (9,90 eurole). Aastaks 2020 tahab
Suurbritannia valitsus miinimumpalga kergitada 9 naelale tunnis ehk 12,38 eurole.
Majandusekspertidel on raske praegu hinnata, kuidas ettevõtjad miinimumpalga tõusule reageerivad. Kas vähendavad töökohti, tõstavad hindu, lepivad väiksemate kasumitega või tõstavad tootlikkust.
Hiljutine valitsuse poolt ettevõtjate seas korraldatud küsitlus näitas, et 93% arvates on miinimumpalga tõstmine hea mõte. 88% prognoosis tootlikkuse tõusu.
Miinimumpalka tõstev valitsus kärbib teise käega ettevõtte tulumaksu. Praeguse parlamendi mandaadi lõpuks on kavas langetada ettevõtte tulumaksu määr 20 protsendilt 18%-le, mis tagas Suurbritanniale madalaima ettevõtte tulumaksu määra G20 riikide seas.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.