Äsja võõrkeelse filmi Oscari üheksa nominendi hulka pääsenud mängifilmi „Vehkleja“ turunduseelarve salastati 75 aastaks.
- Filmi "Vehkleja" esilinastus Helsingi kinos Maxim. Märt Avandi, Ursula Ratasepp, Klaus Härö. Foto: PM/Scanpix Baltics
Eesti, Soome ja Saksamaa koostöös tehtud mängufilm "Vehkleja" pääses üheksa filmi hulka, mis kandideerivad võõrkeelse filmi Oscarile. Üheksa filmi valiti välja 80 kandidaadi hulgast. 14. jaanuaril valitakse omakorda välja viis filmi, mis pääsevad lõppvooru.
See pole ainuke „Vehkleja“ edu. Alles eelmisel nädalal valiti film ka võõrkeelse filmi Kuldgloobuse viie nominendi hulka.
Kultuuriministeerium on aga „Vehkleja“ tegijate osavõtu Kuldgloobuse galast ja Oscari-kampaania kulude rahastamise salastanud 75 aastaks. Vastav dokument kannab 17. detsembri kuupäeva ning sellele kehtib juurdepääsupiirang 2090. aastani. Tõsi, selgituses öeldakse, et ministeerium katab kulud osaliselt. Raha eraldati osaühingule Allfilm.
Juurdepääsupiirangu aluseks on märgitud avaliku teabe seaduse § 35 lg 1 p 12 ja p 17. Nende järgi tunnistatakse info asutusesiseseks , kui see sisaldab isikuandmeid ning sellisele teabele juurdepääsu võimaldamine kahjustaks oluliselt andmesubjekti eraelu puutumatust. Lisaks hinnati teabe, mille avalikustamine võib kahjustada ärisaladust.
Pärast Äripäeva artikli ilmumist eemaldas kultuuriministeerium dokumendilt piirangu. „Probleem, miks dokumendil oli AK, oli tehniline: dokumendihaldussüsteem määras taotlusele automaatselt juurdepääsupiirangu. Küsimus on nüüd lahendatud,“ selgitas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus.
Selgus, et Allfilm vajab üritustel osalemiseks ühtekokku 5320 eurot, millest 320 eurot on omafinantseering ning ülejäänud 5000 loodetakse saada ministeeriumilt. Samas pole veel kindel, kas kultuuriministeerium selle ka rahuldab. „Eraldatav summa selgub pärast taotluse menetlemist komisjoni poolt ja muid vastavaid protseduure,“ ütles Kompus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.