Euroopa Liidu rahandusministrid ei suutnud tänasel kohtumisel kokku leppida, kus tuleb see 3 miljardit eurot, mis lubati Türgile pagulaste olukorra parandamiseks, et hoida neid Euroopa Liitu edasi rändamast.
- Itaalia rahandusminister Pier Carlo Padoan ja Eurogrupi juht Jeroen Dijsselbloem Foto: Scanpix/REuters
Takistuseks sai Itaalia rahandusministri Pier Carlo Padoani seisukoht, et kõik 3 miljardit eurot peab tulema
ELi ühisest eelarvest. Mitte nii, nagu esialgu visandati, et 1 miljard tuleb ELi eelarvest ja ülejäänud 2 miljardit liikmesriikidelt lisasummadena.
„Me leiame, et eelarves on praegusel kujul veel ruumi,“ ütles Padoan. „Nii et need 3 miljardit oleksid täies ulatuses eelarvest kaetud,“ tsiteeris Wall Street Journal.
Teised ministrid tahtsid pigem kiiret kokkulepet. Eurogrupi juht Jeroen Dijsselbloem väljendas lootust, et Itaalia oma
vastuseisust väga väga varsti lahti ütleb.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble räägib juba vajadusest summasid suurendada.
„Meil on vaja rohkem raha selle piirkonna stabiliseerimiseks kui kolm miljardit,“ ütles Schäuble eile rahandusministrite kohtumise esimesel päeval. „Euroopa peab tegema rohkem ja Saksamaa on selleks valmis,“ lisas ta, öeldes, et vajadusel võib moodustada „huvitatud riikide koalitsiooni“. Schäuble kordas seda mõtet ka täna, lisades, et kui Euroopa pagulaste probleemiga toime ei tule, võib tagajärjeks olla viisavaba Schengeni süsteemi läbikukkumine.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.