“Nii Venemaa majandus kui nafta hind on languses. Kui riik rahast tühjaks voolab, siis võib see Venemaa kiiresti kaosesse paisata,” hoiatas tuntud Kremli kriitik ja Hermitage Capitali juht William Browder.
“Ma arvan, et me ei saa alahinnata seda, kui kehv olukord praegu
Venemaal on.
Nafta hind on nii madal, et see on riigieelarvele andnud hävitava löögi ning lisaks pitsitavad riiki veel lääne
sanktsioonid. Venemaal on tõsine
majanduskriis,” märkis ta, vahendab CNBC.
Browderi sõnul hakkavad Venemaa keskpangal ressursid otsa saama.
“Ütleme, et neil on 200 miljardit dollarit reserve, kuid seoses nafta hindade ja sanktsioonidega kahanevad need suurel kiirusel. Neil ei ole raha toetamaks rubla ning selle all kannatavad kõik venelased.”
“Lõpuks juhtub see, et neil saab raha otsa; kui see peaks juhtuma, siis hakkab tõeline õudus alles peale,” lisas ta.
Venemaa rubla on dollari suhtes üha nõrgenemas; täna maksis üks dollar juba 85 rubla.
Venemaa majandus vajus langusesse 2015. aastal seoses globaalsete naftahindade tohutu languse ja rahvusvaheliste sanktsioonidega, mis rakendati riigile seoses Krimmi annekteerimisega 2014. aasta märtsis.
Teisipäeval kärpis
IMF Venemaa 2016. aasta majanduskasvu prognoose, ennustades, et riigi majandus kukub 1% võrra; oktoobris prognoosis IMF languseks 0,6%.
Mured Venemaa üle on mõju avaldanud ka turgudele, mis on aasta algusest saadik olnud languses. Ka rubla on jätkanud langust dollari suhtes, olles aasta algusest saadik kukkunud 8%.
Seotud lood
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.