Maksuameti ülevaatest selgub, et täna suurkoondamisest teatanud PKC Eesti tasus mullu kokku üle 5,9 miljoni euro makse, millest 5,6 miljonit olid tööjõumaksud.
- Ettevõtluse auhinna 2012 võitja PKC Eesti toodab juhtmeköidiseid veoauto- ja elektroonikatööstustele. Foto: Andras Kralla
Kui riigiasutused ja -ametid välja jätta, oli PKC Eesti suuruselt 33. tööjõumaksude maksja. Üldpingereas oli firma suuruselt Eesti 56. tööjõumaksude maksja ning kõikide maksude tasumise edetabelis 141. kohal.
Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline
PKC Grupp teatas täna, et sulgeb aasta pärast Eestis Keila tehase ning koondab aasta jooksul 613 töötajat.
PKC plaanib siinse tootmise üle viia Leedu ja Venemaa tehastesse.
PKC lahkumise uudis tabas Keilat ootamatult ning võib linna eelarvesse suure augu lüüa. Olukord on küll keeruline, ent aastane etteteavitus annab lahenduste otsimiseks piisavalt aega, märkis linna pressiesindaja Valdur Vacht.
Tööandjate juhi Toomas
Tamsare sõnul on Eesti jõudnud kriitilise piirini. Ta oli küll veendunud, et inimesed leiavad uue töö, kuid samas teeb järjekordse firma lahkumine Eestit murelikuks. "See näitab, et tööstuse, eriti väga tiheda konkurentsiga maailmaturul toimetava eksportiva tööstuse jaoks on Eesti liiga kulukas, ja kriitiline piir on käes,” märkis ta. “Meie kõrged tööjõukulud, kõrge hinnaga energia, tõusvad aktsiisid söövad järjepidevalt kohaliku tööstuse konkurentsivõimet.“
Seotud lood
Viimaste kuude jooksul kolmanda suurlepingu sõlminud Harju Elekter teatas, et võtab tellimusmahu täitmiseks sisse koha PKC Eesti käsutusest vabanevates tootmishallides Keila Tööstuspargis.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.