Swedbanki finantsjuht Göran Bronner, kelle pangatöö kõrval aetud kinnisvaraärist kirjutas kriitiliselt Rootsi meedia, avaldas soovi pangast lahkuda.
- 2015 veebruaris sai Göran Bronner president Toomas Hendrik Ilveselt Teenetemärgi Foto: Raul Mee
Swedbank teatas täna, et kontserni juhi kohusetäitja Birgitte Bonnesen, kes on selles ametis alates läinud kuust, mil kontserni juht
Michael Wolf päevapealt vallandati, on uueks finantsjuhiks nimetanud senise riskijuhi Anders Karlssoni.
Bronner lahkub ametist, mille Karlsson võtab üle 2016. aasta teise kvartali finantstulemuste avaldamise järel.
„Andersil on märkimisväärne panganduskogemus, aastate jooksul on tal Swedbankis olnud mitmeid võtmerolle. Seepärast on mul hea meel, et Anders nõustus asuma Swedbanki finantsjuhiks,“ ütles Bonnesen pressiteate vahendusel.
Ametist lahkuva Göran Bronneri kohta ütles Bonnesen, et ta on andnud olulise panuse, et Swedbank on täna Euroopa üks tugevamaid panku.
„Mul on Swedbankis olnud tore aeg, kus olen palju õppinud. Olen juba mõnda aega kaalunud, et teha midagi muud ning nüüd olen otsustanud pangast lahkuda,“ ütles Bronner.
2015 septembris kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri, kuidas Swedbanki tippjuhid – finantsjuht Göran Bronner ja suurettevõtete osakonna juht Magnus Gagner-Greeber – ajavad pangatöö kõrvalt ulatuslikku kinnisvaraäri. Siis veel Swedbanki kontserni juhiks olnud Michael Wolf kaitses algul oma tippjuhte ja lubas teemaga tegeleda, kuid tunnistas kuu aega hiljem, et panga töötajatele kehtivaid nõudeid tuleb karmistada. Detsembri alguses lahkus Magnus Gagner-Geeber ametist päevapealt.
Aastavahetusel algatas Rootsi Finantsinspektsioon Dagens Industri Swedbanki tippjuhtide kinnisvaraäri käsitlenud artiklite peale uurimise. Veebruari alguses vallandas panga juhatus päevapealt ka kontserni juhi Michael Wolfi ja esitas politseile taotluse uurida Wolfi aktsiatehinguid, kus ta võis kasutada siseinfot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab täna, et läinud aastal mitmest skandaalist räsitud Swedbank võib saada Rootsi finantsinspektsioonilt maksimaalselt kuni neli miljardit Rootsi krooni trahvi.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.