Börsiettevõte Tallinna Vesi hoiustab oma raha erinevates pankades ja seepärast loodavad nad, et lisaks praegusele kahele ei hakka rohkem panku hoiustamise eest raha küsima.
- Tallinna Vee finantsdirektor Riina Käi. Foto: Andres Haabu
Hiljuti teatasid kaks Eesti suurpanka SEB ja Danske Bank, et kehtestavad üle miljoni eurostele tähtajatutele hoiustele tasu. Äripäev uuris, kas see otsus paneb ettevõtteid oma raha kontolt liigutama.
Tallinna Vee finantsjuht Riina Käi ütles, et nagu iga teine ettevõte, jälgib ka AS Tallinna Vesi, kus ning millistes summades raha hoida. "Seni oleme oma raha hoidnud mitmes meile sobiva reitinguga pangas ning jätkame seda ka tulevikus," kinnitas ta.
TAUST
AS Tallinna Vesi
Raha ja pangakontode jääk 30,79 miljonit eurot (2016. aasta juuni lõpu seisuga),
moodustades 15,1% kogu varadest.
allikas: ettevõte
Hoiuste eest on tasu kehtestanud praegu küll vaid SEB ja Danske Pank, ent kas, millises ulatuses ning millal teised pangad sellega võivad kaasa minna, ei ole Käi sõnul teada.
"Loodame, et pangad, kes seda eeskuju veel järginud ei ole, ei kipu seda ka niipea tegema," lausus Tallinna Vee finantsjuht.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.