Sel nädalal tuli järjest rekordiuudised: ostsime augustis enneolematult palju autosid ja ostsime-müüsime uskumatult palju kortereid, aga juba ammu pole olnud ka nii palju vabu töökohti, kui on praegu.
- Vasakul Ahlberg, paremal Madiberk. Keskel superkondensaatorid. Foto: Andras Kralla / Äripäev
Kirjutasime, et augustis sõlmitud korteritehingute arv püstitas 11 aasta rekordi, kusjuures hoogsat kasvu veavad väikelinnad. Graafikult näeme, kuidas kinnisvaraturg on 11 aasta jooksul muutunud. Huvitav on seegi, kui palju saab uues kodus ruutmeetreid keskmise palga eest - selgub, et praegu tuleb ruutmeetri ostmiseks kuu aega tööl käia.
Eesti ülivõimsaid energiasalvesteid tootev
Skeleton Technologies on seitsme aastaga tõusnud maailmaklassi. Ettevõtte kiire kasv toob asutajate Taavi Madiberki ja Oliver Ahlbergi tänavu septembris ilmuva Äripäeva Rikaste TOPi esisajasse. 2009. aastal asutasid Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk firma, mis toodab võimekuselt selliseid superkondensaatoreid, millele maamunal vastast ei leidu. Äsja avati Viimsis tehas, 2017. aasta algul valmib teine Saksamaal. Superkondensaatorid ehk väga suure mahutavusega energiasalvestid on jõuallikad, mida Elon Musk on nimetanud elektriautode tulevikuks.
Eduka elu, kerkivate palkade ja kaua paigal püsinud hindade taustal on kerkinud omanäoline probleem:
konkurents kaikohtade üle muutub iga aastaga üha tihedamaks. Tallinna Vanasadama jahisadama kapteni Kalle Kuusi sõnul tuleb Vanasadama klientidel arvestada, et tulev hooaeg toob suure tõenäosusega hinnatõusu. „Viimati muudeti hindu kolm aastat tagasi. Uus hinnamuudatus on tingitud summadest, mis on investeeritud kaide ja ujuvkaide remonti, sadama parendustesse ja teenindava personali suurendamisse,” selgitas Kuus. Tabelist selgub, kui suure hinnavõidu annab praeguse seisuga see, jahtklubi liikmeks hakata.
Selgus, et teises kvartalis oli 9500 vaba ametikohta. Viimati ületati 9000 piir kaheksa aastat tagasi.
Seega peavad tööandjad töötajate nimel tulist võitlust, mõnes sektoris on häda suurem kui teises. "Me konkureerime mitte ainult omavahel siin tööandjatega, vaid konkureerime Soome, Austraalia ja Inglismaa ja teiste riikide tööandjatega,“ kirjeldas Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus, kuidas nemad on pidevas töötajate otsimise faasis, sest majutuses ja toitlustuses saab töötada ükskõik millises riigis.
Selgus, et Euroopa Liidus jäi 2014. aastal
saamata ligi 160 miljardit eurot maksutulu. Käibemaksu alalaekumise määr oli väga varieeruv, ulatudes koguni 37,9%st kogumata käibemaksust Rumeenias vaid 1,2%ni Rootsis. Absoluutarvudes registreeriti suurim käibemaksu alalaekumine Itaalias – 36,9 miljardit eurot, väikseim aga Eestis – 181 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värsked graafilised lood Äripäeva veebis joonistavad pildi maailma kõige tülgastavamast töökohast ja meelehärmi tekitavast maksusüsteemist, samas viivad meid puhkuselainele ja lasevad end palga poolest mõne presidendiga ühele pulgale seada.
Selle nädala Äripäeva veebigraafikud avasid äritegevuse tagamaid ning paljastasid investorile tõe, milliseid ravmifirmade aktsiaid osta ja milliseid mitte
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.