Värsked graafilised lood Äripäeva veebis joonistavad pildi maailma kõige tülgastavamast töökohast ja meelehärmi tekitavast maksusüsteemist, samas viivad meid puhkuselainele ja lasevad end palga poolest mõne presidendiga ühele pulgale seada.
- Maksuameti reklaam 2010. aastal. Foto: Andras Kralla
Ajakiri Lapham's Quarterly valis välja mitu ametit, mis väärivad ajaloo halvima tiitlit. Ühele ja samale tabelile mahuvad tänapäeva vabrikutööline ja 1800. aastatel tegutsenud kaanikoguja.
Kes tüütut tööd teha ei taha, võib asutada oma ettevõtte. Siis võib aga juhtuda sel nädalal
Äripäevas kirjeldatud olukord, kus pisut alla kaheeurose jaemüügihinnaga toote pealt saad kasumit ainult 10 senti. Riik, kusjuures, teenib selle toote pealt mitu korda rohkem.
Tülgastava töö ja meelehärmi tekitava maksusüsteemi saab enamik eestlasi siiski mõneks ajaks sinnapaika jätta.
Selgus, et kolmest eestlasest kaks saavad endale kord aastas lubada nädalast puhkust välismaal.
Aga kui palju riigijuhtidel raha on?
Palgavõrdlusportaal WageIndicator, mis võrdleb palku kogu maailmas, hoiab silma peal ka poliitiliste liidrite sissetulekutel. Selle keskkonna andmeil on Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi igakuine teenistus samast klassist Saksamaa kantsleri Angela Merkeli omaga.
Numbrite taga on siiski palju seletamist.Seotud lood
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.