Polaris Investi omaniku ja Starmani ühe asutaja Indrek Kuivalliku esindaja Henri Treude räägib intervjuus Äripäevale ootamatust otsusest müüa ettevõte konkurendile.
- Henri Treude Foto: Andras Kralla
Elisa ja Starmani omanikud Polaris Invest ja Com Holding sõlmisid leppe, mille järgi
saab Starmani Eesti äri omanikuks Elisa. Ostuhind on 151 miljonit eurot.
Miks otsustasite müüa Starmani Elisale?
Starmani Eesti äri on oma arengus jõudnud faasi, kus kasvutempo eeldab teist tüüpi investorit ja Põhjala suurim telekommunikatsiooniettevõte on selles mõttes parim valik. Starmani Leedu üksus Cgates seevastu vajab suure kasvupotentsiaali tõttu aga just agressiivset investorit, kellel tugev kompetents turu konsolideerimiseks Eesti kogemusena olemas. Seetõttu jätkamegi Cgatesiga iseseisvalt.
Kas Polaris Investil oli algusest peale plaan pärast Starmani suuromanikuks saamist see edasi müüa?
Polaris Invest otsis Starmani tehingu raames head investorit, kellega koos viia ellu agressiivset kasvustrateegiat. Erinevate osapooltega peetud dialoogide tulemusena jõuti järeldusele, et agressiivset kasvu on mõistlik ellu viia pigem Leedus ning kasutati võimalust omandada Leedu äris suurem tükk, loobudes küpsemast Eesti ärist.
Veel mais ütles Polaris Investi omanik Indrek Kuivallik, et tal on hea meel saada oma asutatud ettevõtte suuromanikuks, tehingu rahastamist ta aga ei kommenteerinud. Miks nii? Miks Elisa varju hoidis? Miks selline vangerdus vajalik oli?
Ostueesõigus kuulub aktsionäridele, seda ei saa keegi kolmas teostada. Tehingu ettevalmistamise käigus kaaluti erinevaid võistlevaid pakkumisi. Elisa oma oli meile ja ettevõttele parim.
Kes kellele lähenes – Polaris Invest Elisale või vastupidi?
Polaris Invest otsis tehingu teostamiseks partnereid. Otsinguprotsessi käigus tehti pöördumisi paljude osapoolte suunas. Kes selle protsessi käigus esimesena toru tõstis, ei ole meie nägemuses oluline.
Millised olid müügitingimused?
Kõikide tehinguetappide jõustumisel saab Elisa Starmani Eesti äriüksuse omanikuks ning Polaris Invest koos Com Holdinguga Leedus tegutseva Cgatesi omanikuks. Ettevõtte väärtus kooslaenukoormusega oli tehingu raames 208 miljonit eurot.
Millised plaanid on Leedu üksustega edasi? Mis Eesti omast saab – kas tegutseb Starmanina edasi või võib oodata muutusi?
Esialgu toimivad Eesti ja Leedu üksused ühiselt kuniks pannakse paika täpne eraldumisplaan ja see ellu viiakse. Leedus on meil plaanis omandada täiendavalt kaabeltelelevi ettevõtteid ning neid Cgates’iga integreerida. Samuti on plaanis järk-järgult parendada klientidele pakutavaid teenuseid ning kõiki süsteeme, mis seotud teenusepakkumisega. Edasisi plaane Starmani Eesti äriga seoses kommenteerib Elisa.
Mida plaanib Polaris Invest müügist saadud rahaga peale hakata?
Kogu müügist saadud raha investeerib Polaris Starmani Leedu äriüksusesse.
Seotud lood
Äripäeva aasta ärimehe tiitli pälvinud Rain Lõhmuse sõnul meelitasid Starmani endisesse Leedu harusse Cgatesi investeerima kenad tootlusnumbrid.
Elisa viis täna lõpuni eelmise aasta detsembris avalikustatud Starmani ning tänavu märtsis avalikustatud Santa Monica Networks ostud.
Pärast mitut kesist aastat tehti mullu Eestis ettevõtete ostu-müügi tehingute rekord. Olukord turul meenutab kriisieelset aega, ütles Soraineni juhtivpartner Toomas Prangli.
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele