Äripäeva nädala graafikud paljastavad, mida tegi vaba turg Eesti teehooldes. Näitame investeerimisvõimalusi Kanadas ja tirime päevavalgele eestlaste hädavajaduse Indiast ravimeid osta. Otsime tõde, kui head siis ikkagi on indeksifondid ja paneme kaardile ühe erandliku Eesti kinnisvarafirma impeeriumi.
Terav konkurents on surunud teehoolde hinnad väga madalale ning karmi talve korral võivad teenusepakkujad kanda tugevat kahjumit. Kõiki maakondi kokku võttes ulatub hinnalangus uutel hangetel 2011. aasta tasemega võrreldes 30 protsendini. "Tänased turuhinnad on mõistlikest ligikaudu 10% madalamad ning nii mitmedki riskid on ettevõtjatel jäetud arvesse võtmata," ütles riigile kuuluva ASi Eesti Teed juhatuse esimees Andres Agukas.
Ravimid kulleriga Indiast
Paljastasime sel nädalal, kuidas
rahapuudus tervishoius tähendab kehvemate ravimite eelistamist, kui paremad ravimid nüüd ja kohe pole elu ja surma küsimus. Üks selline näide on C-hepatiit, mille uued tuhandeid eurosid maksvad ravimid moodustasid haigekassa mullusest 30 miljoni eurosest eelarveaugust 17%, kuid mida antakse vaid neile, kel pöördumatu tervisekahjustus juba käes.
Haigete eestlaste päästeingel selles loos on austraallane Greg Jefferys, kes on ise C-hepatiidist paranemise järel saatnud kahe aasta jooksul iga nädal postiga mitukümmend ravimipakki üle maailma,
sadakond sellist on jõudnud ka Eestisse.
Pensioni kogumine - kus on tõde?
Eestlaste vara ei kasva madala teenustasuga indeksifondis kiiremini kui kõrgema teenustasuga aktiivselt juhitud fondis, leiab
Bondora asutaja ja tegevjuht Pärtel Tomberg. Tuleva pensioniühistu asutaja Tõnu Pekk aga Tombergi kriitikaga ei nõustu. Äripäev pani seepeale graafikule kohalikke fonde ja võrdles neid maailma indeksitega.
Kanada ostunimekiri
Kui investorid kardavad, et USA aktsiad on ülehinnatud ning sealt pole justkui midagi võtta, samas aga päris suuri riske ärevatel turgudel võtta ei julge, siis on üks võimalik alternatiiv Kanada.
Suurest riigist on võimalik leida palju põnevat. LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi ütles, et on täheldanud eestlaste „üllatuslikult“ suurt huvi Kanada vastu, suure tähelepanu osaliseks saavad eelõige sealsed kullatootjad muud maagikaevandajad.
Segane hübriid kinnisvaraturul
Endise metsanduskontserni Sylvesteri ühe asutaja Kaido Jõelehe firma Kaamos Kinnisvara on sektoris teatud mõttes erandlik – ta arendab nii äri- kui ka elukondlikku kinnisvara ning kõik objektid on ehitanud tütarettevõte. Äripäev kaardistas Kaamos Kinnisvara objektid Eestis ja välismaal.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.