Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul kaalub ta võimalust teha ettepanek jätta veebruari plaanitud alkoholiaktsiisi tõus ära.
- Rahandusminister Toomas Tõniste Foto: Andras Kralla
IRLi kuuluv Tõniste ütles teisipäeval
ERRile, et alkoholiaktsiisi laekumine oktoobris vastab rahandusministeeriumi suveprognoosile, mille alusel on koostatud järgmise aasta eelarve, kuid ta jälgib edasisi laekumisi.
"Kuna aktsiiside tõus on saavutanud piiri, kus mõjutab ja on juba mõjutanud majanduse struktuuri negatiivses suunas - piirikaubandus lõunas, Soome turistide vähenenud ostud, väikepoodide mured ja nii edasi - siis kaalun ka võimalust teha ettepanek aktsiisitõus veebruari alguses ära jätta," rääkis rahandusminister portaalile.
Ka IRLi esimees Helir-Valdor Seeder märkis, et alkoholiaktsiisi tõusu teemal tuleb kindlasti arutelusid, kuid praegu on raske öelda, milles suudetakse kokku leppida ja millised on tegelikud võimalused riigieelarve ja eelarvestrateegia kontekstis.
"Sinna on jäänud väga vähe aega, see on väga suur ja põhimõtteline küsimus, aga võin seda küll kinnitada, et arusaam vähemalt IRLi seisukohast - ma ei saa rääkida sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna eest - on küll olemas, et mõistlik piir alkoholiaktsiisi puhul on kindlasti juba ületatud," ütles Seeder.
Alkoholipoliitika enda südameasjaks võtnud sotsiaaldemokraatide liidrist tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles enda poolt Äripäevale kommentaariks, et aktsiisipoliitika eest vastutab rahandusministeerium koos maksu- ja tolliametiga.
Kõik senised aktsiise puudutavad otsused on valitsus teinud rahandusministri ettepanekul, tuginedes rahandusministeeriumi prognoosidele, tõdes Ossinovski. "Kui prognoosid on vahepealse ajaga muutunud, siis kahtlemata tahab valitsus nendega tutvuda," rääkis sotside juht.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.