Kanada peaminister Justin Trudeau andis täna Davosi majandusfoorumil teada, et sõlmis koos kümne teise riigiga TPP ehk Vaikse ookeani partnerlusleppe.
- Kanada peaministri Justin Trudeau sõnul tehakse kõik selleks, et USA Põhja-Ameerika vabakaubandusleppele ei vilistaks. Foto: EPA
Diil sündis täpselt aasta pärast seda, kui USA president Donalt Trump oma suurriigi kõnelustest välja tõmbas.
Ookeaniülest kaubandust liberaliseeriv ja ergutav kokkulepe peaks 11 riigi juhi allkirjad alla saama märtsi algul, vahendas uudisteagentuur CBS.
Trudeau sõnul vastab pakt Kanada eesmärgile luua jätkusuutlik kasv ja rikkus ning pakkuda järeltulevatele põlvedele hästi tasustatud keskklassi töökohti. „Peame läbirääkimiste keskmesse asetama oma kodanike heaolu ja seda me olemegi suutnud üheteistkümnekesi teha,“ märkis Trudeau.
18 000
senist tariifi on plaanis leppe käigus riikide vahel liikuvatelt kaupadelt maha võtta.
Äsja Tokyos lõppenud tipptasemel kõnelustel langetati otsus, et minnakse edasi ilma USAta.
Trump on võimule tulemisest saati soovinud ümber kujundada Kanada ja Mehhikoga 1994. sõlmitud Põhja-Ameerika Vabakaubanduslepingut, teatud ka kui NAFTA. TPP diil süvendab veelgi muret, et Trump loobub reaktsioonina NAFTA leppest, mis oleks Kanadale tõsine löök. 75% riigi ekspordist läheb USAsse ning sestap astubki riik samme teiste eksporditurgude kasvatamiseks.
„Kanada valitsus töötab kõvasti selle nimel, et meie lõunanaaber teaks, kui hea NAFTA on. Sellest on kasu mitte ainult meie, vaid ka tema riigi ning maailma majandusele,“ märkis Trudeau.
TPP partnerid
Austraalia
Brunei
Kanada
Tšiili
Jaapan
Malaisia
Mehhiko
Uus-Meremaa
Peruu
Singapur
Vietnam
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.