Täna Davosis toimuvale Maailma Majandusfoorumile saabunud USA president ei kavatse teiste liidritega kohtudes enda ühes põhiteesis järeleandmisi teha, vahendab Reuters.
- USA president ei kavatse Davosis globalistidele järeleandmisi teha, kinnitab Valge Maja. Pildil on Trump äsja Davosis rahvast tervitamas. Foto: EPA
„Peatselt reisin Šveitsi Davosi, et öelda maailmale, kui võimas Ameerika on ja millega ta tegeleb,“ säutsus Trump enne äralendu. „Meie majanduses on nüüd buum ja kõige juures, mis ma teen, saab see ainult paremaks minna. Meie riik on lõpuks taas võitmas!“ lisas ta.
Valge Maja esindajate sõnul on Trumpi sõnum Davosis sama, mis see on olnud kõigil riigipea senistel välismaareisidel viimase aasta vältel: Ameerika Ühendriigid soovivad tugevaid sidemeid oma liitlasega, kuid mitmega neist on vaja vähendada kroonilist kaubandusdefitsiiti.
„Ameerika esimesena ei tähenda Ameerika üksinda,“ tõdes Trumpiga reisiv Valge Maja vanemökonomist Gary Cohn. „Kui meie kasvame, kasvab maailm. Kui kasvab maailm, kasvame meie. Oleme osa maailmast ja osa maailma majandusest ning president usub sellesse,“ märkis ta.
Trump kohtub reisi vältel mitme riigipeaga. Plaanis on kokku saada Ühendkuningriikide peaministri Theresa May, Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu, Rwanda presidendi Paul Kagamega ja Šveitsi presidendi Alain Bersetiga. Põhiliste jututeemadena käsitletakse Reutersi andmeil Iraani kasvavat mõju, Põhja-Korea tuumaohtu ning võtlust ISISe vastu.
Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles RTSi uudisteportaalile, et viimase telefonivestluse ajal soovitas ta tungivalt Trumpil Davosi foorumile tulla. „Arvan, et see on hea, kui president Trump selgitaks Davosis oma strateegiat USA ja maailma suhete arendamisel ning kohtaks sealjuures ka mingit vastuseisu ning peaks selle üle dialoogi,“ märkis Macron.
Esimesed lasud on kõlanud
Just enne jala lennukile tõstmist langetas Trump otsuse maksustada imporditud päikesepaneele 30protsendise tariifiga. Tegu on ühe esimese ühepoolse kaubanduspiiranguga, mille Trumpi administratsioon on oma protektsionistliku agenda raames seaduseks vorminud.
Kolmapäeval aga ütles ameerika Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin Davosis, et ta tervitab USA protektsionistliku poliitika tõttu dollarit tabanud nõrgenemist. Valuutaturud ei jätnud tema avaldusele reageerimata ning dollar nõrgenes veelgi.
Tegu on esimese korraga pärast 2000. aastat, kui ametis olev USA president majandusfoorumit külastab.
Seotud lood
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
3
Testi, kas oled targem kui Luik ja Rõtov
Viimased uudised
“Mitte hiinlased, vaid Euroopa on ise endale jalga tulistanud“
Kahjum parandati suuremaks
Lisatud Pärnumaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Lisatud Saaremaa ettevõtete TOP
“Pakuti huvitavat võimalust, haarasin kinni“
Tagasi Äripäeva esilehele