Sularahatöötluse ja veo teenust pakkuva turvaettevõtte G4Si andmetel on koos majanduse elavnemisega kasvanud Eestis ka sularaha kasutamine.
- G4Si sularahakeskus. Foto: Andras Kralla
Kui 2016. aastal töötles G4S Tallinnas, Tartus ja Jõhvis asuvates sularahakeskustes kokku 9,8 miljardit eurot, siis 2017. aastal kasvas see summa 300 miljoni euro võrra 10,1 miljardi euroni, teatas ettevõte.
Pangaautomaatide rahaga täitmise ja tühjendamise maht kasvas sularahavedajatel aastaga 400 miljoni euro võrra – 7 miljardilt eurolt 7,4 miljardile eurole.
G4S täidab, tühjendab ja valvab kõiki sularahaautomaate üle Eesti.
„Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on sularaha kasutamine Eestis hoopis kasvanud ja ületanud eelmise majanduskasvu kõrgaja taseme,“ selgitas G4S Eesti sularahadivisjoni juht Peeter Torim.
„Kui näiteks eelmise majandusbuumi ajal, aastal 2007 võeti Eesti Panga andmetel siinsetest pangaautomaatidest ühes kuus välja keskmiselt 324 miljonit eurot, siis eelmisel aastal juba 333 miljonit eurot,“ lisas Torim.
Sularahakasutuse tippaeg Eestis on suvepuhkusteks populaarsetel kuudel juulis ja augustis ning jõulukuul detsembris.
G4Si teenindada on ligi 750 sularahaautomaati ja 63 pangakontorit üle Eesti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.