Tele2 ei saa Eestis rahul olla ei käibe ega kasumiga, mis esimeses kvartalis said tugeva languse osaliseks, ning plaanib siin ümberkorraldusi.
"
Seoses teises kvartalis toimunud juhtkonna muudatustega Tele2 Eesti ettevõttes võetakse kasutusele lai valik meetmeid, mis on seotud kulubaasi, turundustegevuste ja tootepakkumiste ülevaatamisega," seisab Põhjamaade telekomiettevõtte Tele2 kvartaliaruandes.
Agressiivne võitlus turuosade pärast tähendas esimeses kvartalis suuri allahindlusi. Lisaks mõjutas kliendibaasi negatiivselt Starmani minek Elisa kätte.
Tehnika müük küll suurendas käivet, kuid mobiilteenuste kohalik käive langes eurodes 8 protsenti, see aga langetas korralikult kasumimarginaali – kulumieelse kasumi marginaaliks kujunes 19 protsenti, võrreldes aastataguse 27 protsendiga.
Rootsi kroonides arvestatuna langes mobiilikasutajatelt teenitud käive 113 miljonilt 104 miljonile kroonile, kasum kukkus veerandi võrra 35 miljonile kroonile.
Tele2 Eesti üksusel oli siin 459 000 mobiilsideklienti, 15 000 vähem kui aasta tagasi.
Tele2 kontsern teatas esimeses kvartalis ligi 5protsendisest käibe- ja pea 20protsendisest kasumi kasvust. Kasv tuli eelkõge mobiilisektorist, iseäranis tõi firma juht Allison Kirkby välja võimsa nõudluse Kasahstanis. Ettevõtte klientide arv vähenes esimeses kvartalis 28 000 võrra. Tänavu on oodata Tele2st suuri muutusi: kontsern valmistub ühinema Rootsi telekommunikatsiooniettevõtte Com Hemiga.
Dividendi maksab Tele2 tänavu 4 Rootsi krooni aktsia kohta. Täiendatud plaan näeb ette, et tulevikus makstakse investoritele välja ligikaudu 80 protsenti ettevõtte vabast rahavoost.
Tele2 aktsia tõusis täna Stockholmi börsil 2,95 protenti, 108 kroonile.
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.