Maailma rikkad tulevad peaosas neljast riigist – 61 protsenti neist on pärit USAst, Jaapanist, Hiinast ja Saksamaalt. Euroopa kiireima rikaste arvuga riik aga on Iirimaa.
- Ryanairi juht Michael O´Leary Foto: Reuters/Scanpix
Maailma rikaste inimeste kogurikkus suurenes eelmisel aastal kuuendat aastat järjest, vahendab Kauppalehti Capgemini andmeid.
Eelmisel aastal kasvas vara 10,6 protsenti ja ulatus esimest korda üle 70 triljoni dollari, näitavad konsultatsiooni- ja tehnoloogiateenust pakkuva Capgemini andmed. Pärast 2011. aastat oli see kiireim kasv.
Arvestusse on võetud inimesed, kelle investeeringud on vähemalt miljon USA dollarit, eluaset, kollektsioone ja autosid arvesse pole võetud.
Raporti järgi on suurem osa n-ö uutest rikastest pärit Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnast, aga ka Põhja-Ameerikast. Sealt on pärit kolm neljandikku uutest rikastest, kokku 1,2 miljonit inimest. Uuest varast langeb sellele piirkonnale 69 protsenti.
Euroopas kasvas rikaste arv 7,3 protsenti ja nende rikkus veidi rohkem. Suurim hulk Euroopa rikkaid on pärit Saksamaalt, kus nende vara kasvas 7,6 protsenti.
Kõige rohkem uusi rikkaid tuli juurde aga iirimaale, kus nende arv kasvas 15,3 protsenti ja vara 16,3 protsenti.
Põhiliselt on aga maailma rikkad pärit neljast riigist, 61,2 protsenti neist on USAst, Jaapanist, Hiinast ja Saksamaalt. Veel aastal 2012 oli nende nelja riigi osa 58,4 protsenti.
Capgemini World Wealth Report jälgib rikaste eraisikute arvu ja vara juba 22. korda.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.